RSS
Новости
11 сентября 2020, 11:21
Аналітики: приріст потужності сонячних електростанцій в Німеччині в цьому році складе 5 ГВт
Аналітична компанія EUPD Research оптимістично налаштована на розвиток ринку сонячної енергетики протягом цього року. Тенденція зростання триває. «Протягом одного року досягнення позначки в 5 ГВт нових сонячних електростанцій у 2020 році здається зараз реалістичним», - заявили аналітики з Бонна. Їх останній прогноз на поточний рік становить 4,8 ГВт.

Однак у зв'язку з тим, що постійно знижується «зелений» тариф на покрівельні сонячні електростанції та одночасно підвищуються ціни на електроенергію для приватних домогосподарств, рішення для власного споживання стають все більш привабливими. Тимчасове зниження податку на додану вартість привело до короткострокового зниження цін на електроенергію. Однак з січня 2021 року очікуються нові рекордні максимуми.

Згідно з аналітичним звітом з моніторингу кінцевих користувачів "EndkundenMonitor 10.0", в Німеччині продовжує зростати інтерес до власного споживання сонячної електроенергії. І, якщо у 2008 році все ще домінувала тема подачі всієї сонячної електроенергії в мережу, то зараз все більшого значення набуває власне споживання. Важливим фактором для підвищення рівня самоспоживання є й установка систем зберігання електроенергії, а також поява нових споживачів електроенергії, таких як теплові насоси або електричні автомобілі.

Більша частина домовласників, у яких сонячні електростанції були встановлені в період з 2016 по 2019 рік, домоглися того, що частка власного споживання у них склала понад 40 відсотків. Згідно з останнім дослідженням EUPD Research, близько 10 відсотків з них досягають навіть більше, ніж 80 відсотків. Чим менша потужність сонячної електростанції, тим вища частка самоспоживання. Якщо на даху будинку встановлена сонячна електростанція потужністю до трьох кіловат, то в середньому близько 65 відсотків сонячної електроенергії споживається на місці. Для сонячних електростанцій від 3 до 7 кВт цей показник становить 49 відсотків, а для систем від 7 до 10 кВт - 43 відсотки.

Раніше повідомлялося, що Центр захисту прав споживачів в Північному Рейн-Вестфалії доручив Берлінському інституту техніки та економіки HTW Berlin оцінити близько 2100 пропозицій на дахові сонячні електростанції різної потужності для приватних домогосподарств.

Нагадаємо, що у Німеччині опублікований проєкт змін до чинного закону про відновлювані джерела енергії (EEG), які повинні вступити в силу з 1 січня 2021 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: sunnik.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!