RSS
Новости
11 сентября 2020, 22:43
Глава Міненерго чекає в 2021 році перші "зелені" аукціони і аукціони на маневрену генерацію
В.о. міністра енергетики України Ольга Буславец прогнозує проведення перших "зелених" аукціонів і аукціону на маневрену генерацію в 2021 році.

"Ми законом вдосконалили аукціонну модель підтримки відновлюваних джерел енергії. Хто хоче побудувати "зелену"генерацію, будуть конкурувати і знижувати ціну ... Вона почне свою роботу в наступному році", - сказала Буславец на прес-конференції в Києві 11 вересня.

За її словами, в даний час міністерство спільно з міжнародними організаціями відпрацьовує оптимальні місця та обсяги квот для будівництва нових об'єктів ВДЕ.

Буславец також зазначила, що міністерство вже підготувало порядок проведення конкурсів на нову високоманеврену генерацію, але для спрощення процедури необхідне прийняття уточнень до чинного законодавства з боку Верховної Ради.

"Я сподіваюся, що в наступному році, в першому півріччі, ми зможемо це впровадити, тому що наша енергосистема не може чекати. Необхідність в додаткових високоманеврових потужностях у нас становить близько 2 ГВт", - зазначила міністр.

Буславец вважає оптимальними місцями для будівництва газопоршневої генерації майданчики, на яких розташовані застарілі теплоелектроцентралі.

"Вони (ТЕЦ) мають електро- і газову інфраструктуру, і в той же час модернізувати їх вже недоцільно. Тобто вони можуть допрацьовувати свій ресурс, а паралельно потрібно створювати умови для приходу інвесторів, і на цих майданчиках будувати нову генерацію, яка  зможе забезпечити стабільну роботу всієї енергосистеми ", - додала міністр.

Раніше повідомлялося, що Міністерство енергетики приступило до визначення річних квот підтримки відновлюваної енергетики та розробки графіків проведення зелених аукціонів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое