RSS
Новости
25 сентября 2020, 10:17
Total перетворює НПЗ в завод біопалива та біопластика, що працює на сонячній енергії
Французька нафтогазова компанія Total вирішила інвестувати понад 500 мільйонів євро в перетворення нафтопереробного заводу в підприємство з нульовим споживанням нафти, що працює на сонячній енергії, яке буде виробляти відновлюване дизельне паливо та біопластик.

Total планує припинити переробку сирої нафти на НПЗ в першому кварталі 2021 року та зберігання нафтопродуктів там до кінця 2023 року.

З 2024 року, після завершення проєкту конверсії до 2024 року підприємство буде фокусуватися на наступних чотирьох напрямках діяльності:

- виробництво відновлюваного дизельного палива (renewable diesel), в першу чергу призначеного для авіаційної промисловості;

- виробництво біопластика;

- послуги з переробки пластмас;

- експлуатація двох фотоелектричних сонячних електростанцій.

Завод вироблятиме 170000 тонн екологічно чистого авіаційного палива, 120000 тонн відновлюваного дизельного палива та 50000 тонн відновлюваної нафти, що використовуватиметься для виробництва біопластика, в рік. Він буде переробляти в основному тваринні жири з Європи і відпрацьоване масло для смаження з додаванням інших рослинних масел (але не пальмового). Total буде, в першу чергу, користуватися послугами місцевих постачальників.

На тому ж майданчику Total спільно з компанією Corbion NV (50/50) побудує перший в Європі завод з виробництва PLA-пластика. Очікується, що після введення в експлуатацію в 2024 році виробнича потужність підприємства складе 100000 тонн в рік.

На території також розміститься перший у Франції завод з переробки пластика, який буде створений Total у співпраці з Plastic Energy (Total буде належати 60%). За допомогою процесу піролізного плавлення пластикові відходи будуть перетворюватися в рідину, названу TACOIL, яка потім буде використовуватися в якості сировини для виробництва полімерів з властивостями, ідентичним властивостям чистих полімерів.

Крім того, компанія Total Quadran побудує дві сонячні електростанції - потужністю 28 МВт на майданчику НПЗ, потужністю 24 МВт на території сховища по сусідству.

Рішення про припинення переробки нафти було прийнято після аудиту, що проводився протягом кількох місяців на 260-кілометровому трубопроводі Іль-де-Франс (PLIF), по якому сира нафта поставляється з порту Гавр на нафтопереробний завод.

НПЗ був змушений зупинитися більш ніж на п'ять місяців в 2019 році, коли на PLIF був виявлений​​повторний витік після ліквідованої аварії близько Гавра в 2014 році. За схваленням наглядових органів максимальний робочий тиск в PLIF було знижено для забезпечення безпечної роботи. В результаті завод міг працювати тільки на 70% своєї потужності, що загрожувало його довгостроковій фінансовій життєздатності.

В ході аудиту було встановлено, що нормальну роботу заводу можна відновити тільки шляхом заміни нафтопроводу вартістю близько 600 мільйонів євро. Тому, з огляду на плани Франції з енергетичного переходу, Total вирішила припинити переробку нафти на цьому НПЗ та приступити до докорінної трансформації майданчика.

В травні 2020 року Total приєдналася до зростаючого числа найбільших нафтогазових корпорацій, які взяли на себе кліматичні зобов'язання, і пообіцяла забезпечити «чисті нульові викиди» від своєї діяльності до 2050 року.

Раніше ЕлектроВісті писали, що нафтогазовий концерн Total та автомобільна група PSA (Пежо-Сітроен) оголосили про створення спільного підприємства Automotive Cells Company (ACC), яке буде виробляти літій-іонні акумулятори.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое