RSS
Новости
2 октября 2020, 12:59
«Збільшенням числа електромобілів кліматичні зміни не зупинити» - дослідження
Вже понад сім мільйонів електромобілів їздять по дорогах усього світу. Ще десять років тому їх було всього 20 тисяч. Проте, цей технологічний ривок, яким би значним він не був для зниження залежності від викопного палива в довгостроковій перспективі, не зможе привести до бажаних результатів - запобігання кліматичній катастрофі. І саме це доводять автори нового дослідження з Університету Торонто.

Уряди багатьох країн світу роблять ставку на електромобілі в боротьбі з кліматичними змінами. Норвегія планує заборонити продаж двигунів внутрішнього згоряння 2025, Нідерланди - в 2030, Франція, Великобританія і Канада - в 2040. Однак автори нового дослідження стверджують: електромобілі необхідна, але не достатня умова вирішення проблеми кліматичних змін.

Олександр Мілованов та його команда з Університету Торонто провели детальний аналіз наслідків переходу на електромобілі з точки зору емісії. Як поля для досліджень вони обрали США - по-перше, через поширення електротранспорту, по-друге, через доступність даних.

За допомогою комп'ютерних моделей вони оцінили кількість електромобілів, якої буде потрібно для того, щоб до 2100 року стримати зростання середньої річної температури планети в рамках 2 ºC в порівнянні з доіндустріальним рівнем, відповідно до Паризької угоди по клімату.

Результати показали, що для досягнення такої мети Штатам знадобиться до 2050 року 350 млн електромобілів на дорогах. Для порівняння: зараз відсоток EV від загального числа автомобілів в США - 0,3%.

«Продажі, звичайно, ростуть швидко, але навіть за найоптимістичнішими прогнозами парк електромобілів не перевищить до 2050 року 50%», - сказав Мілованов.

Крім переваг споживачів є й інші труднощі на шляху поширення електротранспорту. Дослідження показало, що понад 350 млн EV підвищать річне споживання електрики на 41%. Це зажадає великих інвестицій в зарядну інфраструктуру, системи зберігання енергії та будівництва нових електростанцій.

З цієї причини учені роблять висновок, що поява до 2050 стількох електромобілів на дорогах неможлива. Замість цього вони рекомендують вводити закони, що стимулюють перехід від особистого автотранспорту до інших форм пересування. Це означає, що будуть потрібні серйозні інвестиції в громадський транспорт та перепланування міст, щоб надати більше можливостей пішоходам та велосипедистам.

Нагадаємо, що з питань екології електричного транспорту написано багато серйозних робіт, всі крапки над і начебто розставлені. Проте, з'являються все нові дослідження, в яких аналізується екологічний / кліматичний слід електромобілів протягом всього життєвого циклу - від видобутку сировини для виробництва акумуляторів до утилізації всіх компонентів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!