RSS
Новости
9 октября 2020, 19:37
Що заважає Україні інтегруватися до ENTSO-E, - Юрков
Системний оператор України – компанія «Укренерго» стикнулася з проблемою неможливості сертифікуватися для інтеграції в ENTSO-E через колізії українського законодавства. Про це повідомив член правління НЕК «Укренерго» Максим Юрков під час І Конференції з енергетичного права, організованої Асоціацією правників України.

Юрков нагадав, що закон про ринок електричної енергії та «Третій енергопакет» передбачають, що системний оператор має бути сертифікований. Ця процедура має підтвердити незалежність оператора – управлінську, фінансову і технологічну.

Він пояснив, що дві з трьох вимог для сертифікації компанія пройшла – анбандлінг та корпоратизацію. Але третя виявилася проблемною – власнісна система передачі.

«Тут у нас програмний збій. Тому що стаття 32 закону про ринок електроенергії передбачає, що системний оператор має бути власником системи передачі – ліній, станцій, диспетчерських пунктів. А закон про приватизацію це забороняє. Він каже – заборонено приватизувати, а відповідно і передавати в статутний капітал все, що забезпечує роботу ОЕС України», – зазначив він.

За таких умов сертифікація неможлива, треба змінювати закон. Законопроект 3364-1 про це був поданий в парламент, але не набрав голосів і повернувся в комітет на нове слухання. Поки що він переглядався.

«Якщо системний оператор не сертифікується, нас не пустять в «закритий клуб». Не зможемо отримати навіть статус спостерігача. Тому сподіваюся, що найближчим часом закон приймуть. Бо досі, незважаючи на декларації влади про важливість інтеграції в ENTSO-E – закони не приймаються», – констатував Юрков.

Нагадаємо, «Укренерго» підготувало лінію «ХАЕС-Жешув» для інтеграції в ENTSO-E.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!