RSS
Новости
9 октября 2020, 22:00
Комітет енергетики ВРУ не підтримав законопроект №3199 для подання у парламент
Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та ЖКП не підтримав при підготовці до дургого читання в залі парламенту законопроект №3199, який передбачав створення окремих умов для укладання довгострокових договорів на продаж електроенергії держкомпаній великим споживачам, які мають збудувати нові великі екологічні потужності по споживанню електроенергії.

Відповідне рішення було прийняте 9 жовтня на засіданні комітету, за його підтримку проголосувало 10 із присутніх (в тому числі online) 23 депутатів.

Авторами законопроекту є Анна Скороход (фракція «За майбутнє»), Дмитро Припутень (партія «Слуга народу»), Максим Єфімов (група «Довіра»), Остап Щипайло (партія «Слуга народу») та Юрій Камельчук (партія «Слуга народу»).

Голова комітету, депутат від партії «Слуга народу» Андрій Герус звернувся до Міністерства енергетики та Міністерства цифрової трансформації пропрацювати можливості реалізації ідеї законопроекту шляхом внесення змін у підзаконні нормативно-правові акти (без змін в закон).

Під час розгляду депутати підтримали правку №2, якою пропонувалося, що електроенергія за довгостроковим договором може відпускатися не раніше введення об’єкта споживання в експлуатацію.

Також депутати підтримали пропозицію Геруса не надавати можливості встановлювати спеціальний тариф на передачу для споживачів, які передбачені цим законопроектом. За словами Геруса, НКРЕКП сама виступила проти такої можливості. Також Герус повідомив, що Секретаріат Енергетичного співтовариства не підтримав даний законопроект.

На підтримку законопроекту виступили Скороход та Камельчук, які зазначили, що дана ініціатива дозволить залучити мільярди доларів інвестицій в українську економіку. Також «за» законопроект був представник Міністерства цифрової трансформації.

Разом з тим, Вікторія Гриб (позафракційна) зазначила, щоб стати споживачем згідно цього законопроекту «достатньо тільки зібрати папірці», за її словами, він містить корупційну складову.

Заступник міністра енергетики Юрій Бойко сказав, що ініціативу щодо надання доступу до контрактів на купівлю електроенергії новими великими споживачами можна реалізувати без внесення змін в закони, достатньо внести зміни в постанови уряду.

Позицію міністерства підтримав представник НКРЕКП. «Діюча нормативна база дозволяє все реалізувати. Комісія не підтримує», - сказав він.

Раніше ElekroVesti писали, що ЄБРР не буде кредитувати "Укренерго" через порушення Україною меморандуму по "зеленій" енергетиці.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!