RSS
Новости
16 октября 2020, 11:19
У порту Роттердам готують інфраструктуру для зарядки суден, що працюють на електриці
Адміністрація порту Роттердам спільно з муніципалітетом Роттердама представила амбітну стратегію розвитку системи берегового електропостачання для морських судів.

Мета стратегії - перевести значну частину морських суден, котрі заходять в Роттердам, на використання берегових джерел електроенергії під час стоянки в порту для того, щоб знизити навантаження на екологію та викиди вуглекислого газу через використання дизельних суднових установок.

Очікується, що реалізація програми потребує близько 125 млн євро. Велика частина фінансування буде надана компаніями-учасниками, муніципалітетом Роттердама та адміністрацією порту. Обсяг вкладень, необхідних з боку держави, оцінюється в суму близько 50 млн євро.

Програма передбачає обладнання усіх державних/муніципальних причалів точками підключення до електропостачання, з тим щоб до 2030 року морські судна використовували 90% цих "розеток". Розглядаються також можливості організації підключення до електромереж на причалах, які перебувають у приватній власності.

Для забезпечення електроенергією поромів, судів ро-ро, офшорних судів і круїзних лайнерів планується побудувати додаткові енергетичні потужності, з тим щоб до 2030 року вони були залучені на 90%. Що стосується контейнеровозів, то тут планка трохи нижча - в Роттердамі розраховують, що до 2030 року 50% великотоннажних суден місткістю від 10 тис. TEU і вище будуть брати електрику з берега. Для танкерів передбачається розробити спеціальну технологію підключення до берегових потужностей - використовувати існуючі технології підключення для них важко.

При цьому наголошується, що річкові судна в Роттердамі вже широко використовують берегові джерела електроенергії. Якщо вдасться забезпечити таку можливість і для морських судів, то викиди вуглекислого газу в Роттердамі знизяться до 2030 року приблизно на 200 тис. тонн в рік. За даними Адміністрації порту, щорічний обсяг викидів з морських суден в Роттердамі становить 600 тис. тонн вуглекислого газу та 8 тис. тонн азоту. В сумі морські судна, перебуваючи біля причалів порту, за рік спалюють стільки електрики, скільки споживають 250-300 тис. домогосподарств.

Раніше ЕлектроВісті писали, що в Старому порту Таллінна вперше в Естонії до берегової системі електричної підзарядки підключений пором Victoria I, який належить Tallink Grupp. Цією системою зможуть скористатися пороми, задіяні на маршрутах Естонія-Швеція та Естонія-Фінляндія.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: cfts.org.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое