RSS
Новости
23 октября 2020, 11:21
Уряд Німеччини виділить 10,8 млрд євро на покриття дефіциту рахунку, з якого виплачуються «зелені» тарифи
Збір на розширення використання відновлюваних джерел енергії знизиться у 2021 році до 6,5 євроцентів за кіловат-годину. Таким чином, розмір збору буде навіть трохи нижчим, ніж поточного значення в 6,75 євроцента, повідомляють чотири німецьких оператори ліній електропередачі. Однак таке зниження збору було б практично неможливе без субсидії Федерального уряду в 10,8 мільярда євро.

Якби не субсидія, збір виріс би до 9,65 євроцента, що зробило б ціни на електроенергію для приватних споживачів у 2021 році значно дорожчими. Основною причиною такого зростання стала коронавірусна криза. З одного боку, вона привела до обвалу попиту на електроенергію і, з іншого боку, до падіння цін на біржовому ринку електроенергії. У 2020 році середня біржова ціна для виробників електроенергії становила всього 2,7 євроцента за кіловат-годину, що на третину менше, ніж у 2019 році, що автоматично призвело до негативного балансу на рахунку, на якому акумулюється збір, через що збільшується різниці між надходженнями та виплатами по «зеленим» тарифам ». Станом на 30 вересня 2020 року негативний баланс склав близько чотирьох мільярдів євро.

У своєму прогнозі на 2021 рік мережеві оператори очікують, що біржові ціни на електроенергію виростуть в середньому до 4,06 цента за кіловат-годину. Платежі власникам сонячних електростанцій по «зеленим» тарифам складуть 10,6 млрд євро. Крім того, очікується, що в наступному році приріст потужності електростанцій, що працюють на відновлюваних джерелах енергії, складе приблизно 5 гігават. В результаті виробництво електроенергії з відновлюваних джерел енергії зросте приблизно на 3 млрд кіловат-годин до понад 228 млрд.

За словами федерального міністра економіки Петера Альтмайера, «збір на розширення використання відновлюваних джерел енергії в найближчі роки буде знижений за рахунок доходів від нових національних цін на викиди CO2. Якщо ці доходи зростуть, то знизиться й ціна на електроенергію», - сказав він. «На наступному етапі ми знизимо збір до 6 центів за кіловат-годину у 2022 році». Однак в урядовій коаліції є пропозиції щодо зниження збору до нуля в довгостроковій перспективі.

Нагадаємо, що за попередніми підрахунками Федерального статистичного управління (Statistisches Bundesamt), в першій половині 2020 року в Німеччині було вироблено та передано в мережу 248,2 мільярда кіловат-годин електроенергії. 51,8% від цього числа - або 128,4 мільярда кіловат-годин - припадали на відновлювані джерела енергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: sunnik.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое