RSS
Новости
23 октября 2020, 19:34
«Енергоатом» переніс на 2021р частину заходів Програми з підвищення безпеки АЕС через пандемію коронавірусу
НАЕК «Енергоатом» через пандемію коронавірусної хвороби був вимушений перенести на 2021р частину заходів та строки поставки обладнання в рамках Комплексної (зведеної) програми з підвищення безпеки енергоблоків АЕС (КЗПБ), які мали бути реалізовані у 2020р.

Про це 23 жовтня під час презентації виконання програми повідомив керівник групи управління проектом Програми з підвищення безпеки енергоблоків АЕС Геннадій Сазонов.

«Десь в середині нинішнього року ми почали відчувати наслідки пандемії… Наші постачальники почали звертатися до нас з проханням внести зміни в частині графіків поставки обладнання та надання послуг, простіше кажучи, наші графіки почали зсуватися вправо (подовжений строк виконання – ред.). Строки деяких заходів були переглянуті: строки та обсяги робіт у 2020р в основному відповідають тому, що було передбачено нашими контрактами, тим не менше, наприклад, поставки, які ми планували з постачальниками у 2020р по деяким контрактом переходять на першу половину 2021р», - сказав він.

За словами Сазонова, крім поставок обладнання, також на наступний рік було перенесено частину виконання ремонтних робіт.

«Пандемія вплинула на весь процес виробництва електроенергії, це виражається в тому, що баланс виробництва постійно вимушено переглядається та переоцінюється, що також вплинуло на строки проведення робіт на наших енергоблоках. Самі роботи можуть проводитися тільки під час зупинки енергоблоку, як правило на плановий ремонт, тому ми постійно стикаємося з практикою перегляду балансу і практикою коригування строків ремонтних робіт… У нас з 2020р не лише поставки, але й строки виконання робіт на енергоблоках переходять на 2021р… на 2022-2023рр - там зовсім небагато», - зазначив Сазонов.

За словами експерта із соціальних та екологічних питань консультанта групи управління проектом КЗПБ Людвіга Литвинського, також на виконання програми (встановлення придбаного обладнання) вплинув фінансовий стан «Енергоатома», який погіршився внаслідок зменшення споживання електроенергії (на фоні пандемії) та скорочення частки атомної генерації.

За даними прес-центру «Енергоатому», програма передбачає виконання 1295 заходів, з яких на сьогодні виконано 986 заходів. Програма має строки реалізації з 2012р по 2023р.

«На даний момент з початку 2020р виконано разом з достроковими 37 заходів, ще 52 заходи КзПБ будуть завершені в плановому порядку по закінченню жорстких карантинних заходів. Нові терміни реалізації заходів погоджуються в установленому порядку з Держатомрегулювання/ДСНС. Тим часом енергоблоки працюють безпечно», - йдеться у повідомленні прес-центру.

Раніше повідомлялося, що Енергоатом отримав 100 мільйонів євро кредиту на Комплексну програму підвищення безпеки українських АЕС

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое