RSS
Новости
30 октября 2020, 10:17
В Данії будується найбільша в Північній Європі сонячна електростанція потужністю 300 МВт
Рада муніципалітету Обенро в Південній Данії переважною більшістю голосів схвалила план компанії European Energy з будівництва найбільшої сонячної ферми в Північній Європі. Об'єкт потужністю 300 МВт буде розміщений по сусідству зі споруджуваними центрами обробки даних, і поруч з великою регіональною трансформаторною підстанцією.

300 МВт - це дійсно гігантський об'єкт, в сусідній Німеччині настільки великих сонячних електростанцій і близько немає. До недавнього часу найбільшою у всій Європі була сонячна електростанція Cestas у Франції, її потужність становить якраз 300 МВт.

Нова сонячна електростанція дозволить уникнути викидів СО2 в обсязі приблизно 110 тис. тонн щорічно.

«Сонячні електростанції відповідають цілям муніципалітету Обенро по збільшенню виробництва відновлюваної енергії. Стосовно дій по боротьбі зі зміною клімату багато говориться, але після затвердження нашої стратегії сталого розвитку ми можемо діяти більш рішуче. Ми хотіли б взяти на себе відповідальність на місцевому рівні в боротьбі з деградацією навколишнього середовища, з якою ми всі стикаємося », - сказав Томас Андресен, мер муніципалітету Обенро в прес-релізі після голосування.

Загальний обсяг інвестицій в об'єкт перевищить 1 мільярд датських крон (134 млн євро).

Очікується, що будівництво почнеться на початку 2021 року, а почати роботу станція повинна до кінця 2021 року. Зверніть увагу на терміни – менше, ніж рік будується такий великий об'єкт.

Данія відома своїм лідерством у вітроенергетиці, яка у 2019 році виробила понад 47% електроенергії в країні. Однак і сонячна енергетика, попри не найсприятливіші природні умови, в Данії більш ніж конкурентоспроможна.

Згідно Level10, в Данії найнижчі в Європі (нижчі, ніж в Іспанії!) ціни прямих договорів купівлі-продажу сонячної енергії 31 євро / МВт * год.

У серпні датська компанія Better Energy почала будівництво фотоелектричного об'єкта потужністю понад 200 МВт в датському муніципалітеті Гольстебро. Тоді ця сонячна електростанція була названа найбільшою в Північній Європі. Тобто маленька Данія (населення менше, ніж 6 млн) розміщує у себе два об'єкти фотоелектричної генерації, які очевидно входять в десятку найбільших в Європі.

Згідно з базою даних IRENA, встановлена ​​потужність датської сонячної енергетики в кінці 2019 року складає 1079 МВт.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Данія відома своїм лідерством у вітроенергетиці, яка за підсумками 2019 року виробила понад 47% електроенергії в країні. Однак і сонячна енергетика, попри не найсприятливіші природні умови, в Данії конкурентоспроможна.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!