RSS
Новости
13 ноября 2020, 11:53
У 2020 році 90% всіх інвестицій в енергетику отримали ВДЕ
Аналітики міжнародного енергетичного агентства (МЕА) представили новий звіт про розвиток відновлюваних джерел енергії та зробили прогноз на найближчі п'ять років. За даними МЕА, всупереч пандемії COVID-19, яка негативно позначилася на викопному паливі, зелена енергія показує стійке зростання. Постачальники все частіше віддають перевагу відновлюваним джерелам - в цьому році 90% від усіх проектів було реалізовано за рахунок енергії сонця, вітру та гідроенергетики. А сумарне вироблення енергії від зелених джерел складе 200 ГВт до кінця 2020 року.

«Відновлювана енергія долає труднощі, викликані пандемією, і показує стійке зростання, в той час як інші джерела енергії борються за виживання. Стійкість та позитивні перспективи сектора чітко відображаються і в сильному апетиті інвесторів - і майбутнє виглядає ще більш світлим з новими доданими потужностями, які будуть встановлювати нові рекорди в цьому і наступному році», - заявив директор МЕА Фатіх Бірол.

Протягом перших десяти місяців року Китай, Індія та Європейський Союз збільшили кількість проєктів з відновлюваних джерел енергії, що виставлені на аукціони, на 15% в порівнянні з минулим роком. При цьому акції виробників обладнання для відновлюваних джерел енергії та розробників проєктів випереджають більшість фондових індексів і більшу частину енергетичного сектора.

У Китаї та США станції на енергії вітру та сонця виростуть на 30% до кінця року завдяки пільгам, які надаються урядом. Індія та ЄС додадуть помітно менше - близько 10%. Однак і цих показників буде достатньо, щоб перетворити 2020 рік у найшвидший період зростання галузі з 2015 року.

З точки зору технологій, основне зростання припало на сонячні панелі і, як очікується, збережеться і в наступному році. Установка сонячної черепиці стала економічно рентабельною, а великі компанії швидко розгортають нові проєкти в цьому секторі. До жовтня 2020 року акції компаній, пов'язаних з сонячною енергією, зросли більш ніж у два рази за період з грудня 2019 року. Аналітики також заявляють, що при правильній політиці держпідтримки тільки фотоелектричні установки досягнуть потужності в 150 ГВт до 2022 року.

МЕА зазначає велику роль урядів у розвитку зеленої енергетики. Велика частина оголошених кілька років тому стимулів закінчується в кінці цього року, тому, вважають експерти, країни повинні забезпечити постачальників новими субсидіями. В такому випадку до 2022 року потужності енергогенерації на сонячній та вітровій енергії зростуть ще на 25%.

У прогнозі також зазначено, що в довгостроковій перспективі - до 2025 року - відновлювальна енергія обжене вугілля та газ, а потім стане найбільшим джерелом вироблення електроенергії в усьому світі. Велику частину попиту як і раніше забезпечить гідроенергетика, яка займе приблизно половину ринку, а сонячні та вітряні системи поділять решту між собою. Лише невелика частка припаде на вугільні та атомні станції.

Раніше ЕлектроВісті писали, що компанія BloombergNEF (BNEF) випустила чергову версію свого щорічного прогнозу світового енергетичного розвитку до 2050 року New Energy Outlook (NEO).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!