RSS
Новости
13 ноября 2020, 14:35
Міненерго розглядає 3 сценарії транспортування водню в ЄС
Міністерство енергетики розглядає 3 сценарії транспортування водню з України в Європейський союз: у коротко-, середньо - та довгостроковій перспективі. Про це 12 листопада повідомила прес-служба Міненерго.

«Міністерство вже розробляє дорожню карту водневої енергетики України. Нами окреслено короткострокову, середньострокову та довгострокову перспективи транспортування водню», – наголосила т.в.о Міністра енергетики Ольга Буславець.

Зокрема, як зазначають у відомстві, короткострокова перспектива передбачає, що водень буде транспортуватись у невеликих кількостях у газоподібному стані в цистернах, за допомогою вантажних автомобілів.

У середньостроковій перспективі: водень може транспортуватися як рідкий органічний водень (LOHC) вантажівками та залізничною інфраструктурою.

При цьому, в довгострокових планах: використання регіональної та транспортної інфраструктури газопроводів для місцевих перевезень у великих кількостях та для експорту.

Як повідомляють в Міненерго, в рамках Експертної ради при міністерстві вже створено Робочу групу з розвитку водневої енергетики, до якої можуть долучатися зацікавлені сторони.

Разом з тим, у відомстві нагадали, що відповідно до «Ініціативи зеленого водню для Європейського Зеленого курсу 2x40 ГВт» та плану виходу з кризи COVID-19, на Україну виділено створення 10 ГВт нових потужностей з виробництва «зеленого» водню, з яких більшість призначена для експорту до Європейського Союзу.

Раніше ElektroVesti писали, що Міненерго невдовзі розпочне підготовку Стратегії водневої економіки України.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!