RSS
Новости
18 декабря 2020, 12:59
Ціни на електроенергію в Україну одні з найнижчих в Європі – прем’єр-міністр
Ціни на електроенергію для побутових та непобутових споживачів в Україні – одні з найнижчих серед інших країн європейського континенту (38 держав). Про це 17 грудня повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль з посиланням на дані статистичної служби Європейського Союзу.

«Я користуюсь даними Євростату. Це незалежне джерело, кожного кварталу вони публікують вартість електроенергії, кінцеву вартість для споживача – для приватних і промислових. Для приватних споживачів Україна знаходиться на 3-4 місці знизу із 38 країн європейського континенту, для приватних споживачів ми завжди знаходимся знизу, у нас електроенергія вдвічі дешевше ніж в Косово (невизнаному Косово)», - сказав він.

Голова уряду зазначив, що незалежно від кварталу звітності (публікації статистики) Україна продовжує залишатися на останніх позиціях в рейтингу за ціною на електроенергію для бізнесу.

«Євростат говорить про те, що у нас одна з найдешевших цін (для промислового споживача – ред.), дешевше в Грузії та Росії. Ми знаходимося на 3, 4, 5 місці (з кінця – ред.), ми коливаємося від кварталу до кварталу», - додав Шмигаль.

За даними Євростату у першому півріччі 2020р ціна на електроенергію для непобутових споживачів в Україні склала – 0,071 €/кВт (або 2,04 грн/кВт, за курсом НБУ) включно з податками та транспортуванням, в той час, як середнє значення ціни по 27 країнам ЄС в даний період становило – 0,153 €/кВт (4,38 грн/кВт), що у 2,1 рази більше, ніж в Україні.

Вартість електроенергії для населення в Україні, у 1 півріччі 2020р становила – 0,047 €/кВт ( або 1,33 грн/кВт, за курсом НБУ) включно з податками та транспортуванням, що у 4,6 рази менше за середній показник вартості електроенергії для населення в ЄС – 0,213 €/кВт (6,08 грн/кВт).

Нагадаємо, що в Україні залишається ряд невирішених критичних проблем у сфері електроенергетики, енергоефективності та екології, це випливає з щорічного звіту ЄС про реалізацію угоди про Асоціацію, оприлюдненого на сайті Єврокомісії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое