RSS
Новости
29 января 2021, 12:59
Міненерго навело три причини дефіциту вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ
Міністерство енергетики навело три причини швидкого спрацювання вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ у листопаді (2020) – січні (2021) та як наслідок його дефіциту, серед яких затримка ремонтів 3-ох енергоблоків ЗАЕС, збільшення попиту на електричну енергію, недостатній обсяг постачання вугілля на ТЕС.

Про це 29 січня повідомив заступник міністра енергетики Юрій Бойко на особистій Facebook-сторінці.

«Причинами значного спрацювання складів вугілля у листопаді – січні 2020 року було три фактори:

- затримка із виконанням НАЕК «Енергоатом» затвердженого Міністерством графіку ремонтів трьох енергоблоків ЗАЕС, сумарною тривалістю в 150 діб. Це еквівалентно недовідпуску в 3,3 млрд кВт*г електричної енергії або близько 1,6 млн тонн додатково спаленого вугілля, якого наразі бракує на складах ТЕС;

- збільшення попиту на електричну енергію у листопаді – грудні 2020 року на 1,79 млрд кВт*г (в тому числі – населенням на 0,4 млрд кВт*г), що еквівалентно близько 0,86 млн тонн вугілля;

- недостатній обсяг постачання вугільної продукції на склади ТЕС. Зокрема, лише за січень 2021 відставання відносно планових показників структури палива склало 357 тис.т », - написав Бойко.

Разом з тим, заступник міністра пояснив, що Міненерго не понижувало гарантовані запаси вугільної продукції на складах ТЕС у грудні 2020р, що спричинило дефіцит вугілля. Адже дані запаси вираховуються окремо по кожній ТЕС та ТЕЦ (які використовують вугілля) за спеціальною методикою, визначеною Порядком формування прогнозного балансу електричної енергії об’єднаної енергетичної системи України на розрахунковий рік.

Крім того, за словами Бойка, Міненерго ще 10 грудня 2020р надіслало листи до генеруючих компаній ТЕС та ТЕЦ, а також – Держенергонагляду з вимогою терміново вжити вичерпних заходів щодо збільшення обсягів постачання вугільної продукції та якнайшвидшого відновлення гарантованих запасів вугілля, при тому що запаси на той момент становили - 1,5 млн тонн.

Раніше ЕлектроВісті писали, що імпортні поставки електроенергії з Білорусі в ОЕС України в січні 2021р суттєво допомогли стабільній роботі енергосистеми, оскільки запаси вугілля на складах ТЕС були мінімальними, що створювало ризики обмежень електропостачання.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое