RSS
Новости
5 февраля 2021, 12:26
Уряд Чехії схвалив заборону на пластикові тарілки і трубочки
У Чехії заборонять одноразові пластикові столові прилади, тарілки та соломинки.

Відповідний законопроект схвалив уряд прем'єр-міністра Андрія Бабіша 25 січня.

Заборона торкнеться в основному одноразових пластмасових виробів - столових приладів, тарілок, соломинок, ватних паличок, паличок для повітряних куль або чашок з пінополістиролу.

«Мета нового закону - скоротити безглузде і надмірне використання одноразового пластику: щорічно використовуються тисячі тонн пластику, особливо у фастфуді та під час проведення масових заходів, - сказав міністр навколишнього середовища Річард Брабек. – Зараз існують багаторазові альтернативи окремим одноразовим продуктам».

Поправка також встановлює вимоги до елементів, з яких складаються предмети з пластика. Наприклад, до ємностей об'ємом до трьох літрів пластикові кришки повинні бути прикріплені. Інші заходи стосуються, наприклад, обов'язкової частки пластика, який підлягає переробці, у пластикових пляшках. Передбачається, що в 2025 році повертатися у повторний обіг буде 77% від загальної ваги пластикових виробів, розміщених на ринку у цьому році, а у 2029 році — 90%.

Законопроект буде розглянуто у Палаті депутатів і якщо він буде прийнятий, то нові правила набудуть чинності з липня 2021 року.

Виробники матимуть можливість розпродати запаси. Нова продукція не повинна з'являтися на ринку вже з липня, але повна заборона на продаж пластикових виробів вступить в силу через рік.

Проект спрямований на скорочення пластикових відходів у морях і океанах, які загрожують екології планети, здоров'ю тварин і людей.

Раніше ЕлектроВісті писали, що з січня 2021 Китай заборонив імпорт пластикових відходів та використання = одноразового пластику.

Також з липня 2021 року в Норвегії мають намір заборонити одноразові пластикові вироби.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!