RSS
Новости
5 февраля 2021, 12:59
Керамічна промисловість Іспанії збирається перейти з природного газу на водень
Міжнародний консорціум з 40 організацій з Іспанії, Німеччини, Швейцарії, Італії та Греції, включаючи ETRA, Smartenergy, Sunfire and Enel Green Power, запустив ініціативу ORANGE.BAT по впровадженню зеленого водню в керамічну промисловість Європи.

Водень замінить природний газ в керамічному виробництві і буде використовуватися 26-ма підприємствами з Регіонального кластера кераміки в провінції Валенсія, Іспанія.

Консорціум проекту подав заявку на фінансування в рамках програми «Зелений курс» ЄС, щоб допомогти подолати фінансові виклики, з якими стикаються новаторські проекти промислового масштабу на нинішньому початковому етапі будівництва водневої економіки. При наявності достатнього фінансування запуск електролізера в експлуатацію планується до початку 2024 року.

Партнерство включає в себе великих промислових гравців, інвестиційні компанії, дослідницькі центри, місцева влада. Це дозволяє ORANGE.BAT покривати весь ланцюжок створення вартості, від виробництва та зберігання зеленого водню до його розподілу кінцевим споживачам.

Запланований великомасштабний пілотний завод буде розгорнуто недалеко від Кастельони (Іспанія), в одному з найважливіших центрів керамічної промисловості в Європі, де зосереджено 95% виробництва кераміки в Іспанії і де виробляється 33% викидів CO2 регіону Валенсія.

В рамках проекту німецька компанія Sunfire поставить електролізер потужністю 100 МВт. Відзначається, що технологія лужного електролізу Sunfire є найнадійнішою з доступних на сьогодні на ринку. Пристрій володіє ресурсом, що перевищує 900 тис. годин, працює при робочому тиску до 30 бар і має доведений термін служби понад 20 років.

Відповідно до принципів кругової економіки в ORANGE.BAT передбачено корисне використання всіх побічних продуктів електролізу. Кисень буде застосовуватися для поліпшення роботи печей, а тепло, що виділятиметься, для опалення промислових і житлових приміщень.

«ETRA вважає, що екологічно чистий водень стане дуже потужним інструментом для Європи в досягненні її амбітних цілей щодо декарбонізації, особливо коли мова йде про енергоємні промислові сектори, такі як керамічний сектор. Ми дуже раді, що об'єднали навколо амбіційних цілей ORANGE.BAT партнерство світового класу, яке охоплює весь ланцюжок створення вартості в секторі зеленого водню », - заявив Антоніо Маркес Морено, директор з технологій та інновацій ETRA та координатор ORANGE.BAT.

Нагадаємо, що великі виробники електролізерів - британська ITM Power та норвезька NEL - практично одночасно заявили про можливе різке зниження вартості електролізерів найближчим часом. Воно буде забезпечене завдяки потужному розширенню масштабів виробництв.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое