RSS
Новости
5 февраля 2021, 16:31
НКРЕКП відмінила з початку березня нижній прайс-кеп на балансуючому ринку електроенергії
НКРЕКП прийняла рішення з 1 березня 2021р відмінити на балансуючому ринку електроенергії нижнє граничне обмеження ціни, яке становило 55% від ціни на ринку «на добу наперед». Відповідне рішення було прийнято на засіданні регулятора, яке відбулося 5 лютого.

«Це рішення буде сприяти тому, що зменшиться формування обсягів uplift account (фінансової диспропорції на рахунках НЕК «Укренерго» на балансуючому ринку) для того, щоб ринкові умови запрацюють більш дієво», - прокоментував рішення член НКРЕКП Дмитро Коваленко.

Згідно обґрунтування регулятора, це рішення було прийняте з метою зменшити кількість маніпуляцій з продажем обсягів позитивного небалансу, який в значних обсягах утворюється на ринку.

За даними НКРЕКП, з березня 2020р і до сьогодні лише деякі учасники ринку формують майже весь обсяг позитивних небалансів. Згідно інформації джерел на ринку, - це НАЕК «Енергоатом» та ДП «Гарантований покупець».

Також в комісії вважають, що значна кількість небалансів викривляє режим роботи ОЕС України та вимагає залучення значного обсягу резерву. «Зазначений профіцитний режим, в якому працює система ОЕС України, спотворює ринкові відносини та може призводити до маніпуляції з продажем обсягів електричної енергії», - йдеться в обґрунтуванні регулятора.

В комісії повідомили, що протягом 2020р деякі виробники користувалися ситуацією зі значними позитивними небалансами і заявляли до продажу на ринку прямих договорів та інших сегментах обсяги, які не відповідали їх технічним можливостям.

Нагадаємо, НКРЕКП повідомила про загрозу загальносистемної аварії в об'єднаній енергосистемі і введення графіка аварійних відключень через критично низькі запаси вугілля на ТЕС.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!