RSS
Новости
5 марта, 15:33
Енергокомітет підтримав законопроект щодо спрощення приєднання до електромереж
Комітет Верховної ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг одноголосно підтримав законопроект «Про внесення змін… шодо спрощення приєднання до електричних мереж» (№5009), який має на меті спростити процедуру підключення до електромереж та підвищити Україну в рейтингу Doing Business.

Відповідне рішення депутати підтримали на засіданні 4 березня.

«В законопроекті мова йде про спрощення земельних питань, певних процедур приєднання до електричних мереж… Законопроект спрямований на те щоб полегшати приєднання до електромереж та зменшити роль людського фактора, в контексті зменшення впливу людей які можуть впливати на приєднання. Цим законопроектом пропонується запровадити принцип єдиного вікна. Пропонується, щоб приєднання до 1 МВт мали спрощену процедуру», - сказав Андрій Герус, народний депутат, голова енергокомітету ВРУ.

За словами представника Офісу простих рішень (який безпосередньо займався розробкою проекту закону), законопроектом передбачається скорочення тривалості приєднання з приблизно 290 днів – до 90 днів, а також зменшення так званих «вікон» для звернення.

«Зараз підключення до електрики - це процес, який може займати роки і за який вимагають величезні гроші. Ми законодавчо скоротили можливі терміни в три! рази і суттєво зменшили його вартість. Це один з тих чинників, який тягнув Україну вниз в рейтингу Doing Business, і той, який може цю ситуацію виправити, а отже не тільки допомогти українському бізнесу, а й залучити іноземного інвестора», - написав в своєму Telegram каналі Міхеіл Саакашвілі, голова Офісу простих рішень.

Раніше ElektroVesti писали, що енергокомітет Ради підтримав пропозиції Міненерго до проекту держбюджету-2021 об'ємом 16 млрд грн.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!