RSS
Новости
12 марта 2021, 10:18
Salzgitter почав виробництво водню з вітрової енергії на своєму сталеливарному заводі
Ще у 2015 році німецький металургійний гігант Salzgitter AG почав розробляти проект SALCOS® (Salzgitter Low CO2 Steelmaking) по декарбонізації виробництва сталі за допомогою природного газу та водню.

11 березня Salzgitter AG оголосила про початок операцій з промислового виробництва зеленого водню на основі електроенергії, вироблюваної вітровими електростанціями, в партнерстві з компаніями Avacon та Linde.

«З введенням в експлуатацію« Wind Hydrogen Salzgitter - WindH2 », єдиного міжгалузевого проекту в Німеччині, зелений водень в майбутньому буде вироблятися за рахунок електроенергії, що виробляється за допомогою енергії вітру на території сталеливарного заводу в Зальцгиттері», - йдеться в заяві.

Водень замінить вуглець, необхідний для плавки залізної руди. Три доменні печі, які експлуатуються на сьогодні будуть поступово замінені комбінацією установок прямого відновлення та електродугових печей. Подібна трансформація виробництва сталі може знизити викиди CO2 приблизно на 95% в період до 2050 року, стверджує компанія.

Компанія Avacon, що входить в енергетичну групу E.ON, експлуатує сім недавно побудованих вітряних турбін загальною потужністю 30 мегават на майданчику Salzgitter AG. Компанія Salzgitter Flachstahl GmbH встановила на своєму заводі два PEM-електролізери Siemens потужністю 1,25 мегават, які здатні виробляти близько 450 м3 надчистого водню на годину. Сьогодні водень вже використовується у виробництві сталі для процесів відпалу, а також на лініях гарячого цинкування. Виробник промислових газів Linde на сьогодні поставляє газ на вантажівках та буде продовжувати забезпечувати поставки водню в майбутньому.

Вартість всього проекту - будівництва вітряних турбін та водневих установок, включаючи їх інтеграцію в існуючу інфраструктуру - склала близько 50 мільйонів євро. Будівництво електролізера фінансувалося німецьким банком розвитку KfW. Крім того, проект WindH2 був підтриманий Федеральним міністерством економіки та енергетики субсидією в розмірі 1,1 мільйона євро з державного бюджету.

Раніше ЕлектроВісті писали, що великі виробники електролізерів - британська ITM Power та норвезька NEL - практично одночасно заявили про можливе різке зниження вартості електролізерів найближчим часом. Воно буде забезпечене завдяки потужному розширенню масштабів виробництв.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!