RSS
Новости
12 марта, 15:50
Воднемобілі не на часі: думка керівників Tesla та Volkswagen
Голова компанії Volkswagen Герберт Дісс виявився супротивником водневих автомобілів. Кілька днів тому він назвав ідею використання водню в автомобілях «занадто оптимістичною» та економічно невигідною, принаймні, у найближчі 10 років.

Згодним з Діссом виявися і генеральний директор компанії Tesla Ілон Маск. У своєму пості в Twitter Маск назвав паливні елементи «дурним вибором» та не дуже придатною технологією навіть для ракет.

Судячи з цих постів, Volkswagen та Tesla не збираються розробляти водневі автомобілі. Як відомо, німецький концерн вирішив зупинитися на електромобілях, тоді як Tesla була націлена на цей сегмент ринку вже з самого початку.

Основною рушійною силою у водневому напрямку являються Toyota і Hyundai. У грудні 2020 року Toyota вивела на ринок друге покоління свого воднемобіля Mirai і це незважаючи на те, що продажі першого за п’ять років на ринку склали всього 5000 одиниць. Водневий кросовер Hyundai Nexo став більш успішним – 10 000 одиниць за три роки, а за десять років компанія розраховує продати 700 тисяч кросоверів. Також водневі проекти є у BMW та Mercedes-Benz, але до серії жоден з них поки не дійшов.

Серед причин повільного просування водневих технологій – висока вартість виробництва водню, дорогі транспортування та зберігання. На це накладається ще й відсутність мереж водневих заправних станцій. На даний момент єдина істотна перевага воднемобілів над батарейними автомобілями – короткий час заправки, але з розвитком акумуляторних технологій та зарядних мереж вона може зникнути.

Нагадаємо, Siemens запустить масове виробництво водневих авто.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: autogeek.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!