RSS
Новости
2 апреля 2021, 10:19
Потужність приєднаних до системи обмеження «Укренерго» об’єктів ВДЕ становить 1200 МВт – Зайченко
На сьогодні потужність електростанцій, які виробляють електроенергію з відновлюваних джерел, і які приєднані до системи обмеження НЕК «Укренерго» становить 1200 МВт.

Про це 1 квітня повідомив директор з управління ОЕС України - головний диспетчер НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко під час online-зустрічі, організованої Energy Club.

«Процес (приєднання об’єктів ВДЕ до системи – ред.) рухається максимально можливими темпами. На сьогодні приєднано 600 МВт ВДЕ, це мається на увазі заявок, які вони подають в системи обмеження, виходячи з тої потужності, яку вони несуть. По факту, це близько 1200 МВт встановленої потужності», - сказав Зайченко.

Також він відмітив, що є великі затримки зі сторони станцій щодо виконання технічних вимог для приєднанню до системи «Укренерго».

Системний оператор НЕК «Укренерго» 11 березня вперше в 2021р застосував диспетчерське обмеження генерації з ВДЕ на 400 МВт через профіцит потужностей в енергосистемі. Також, 28 березня «Укренерго» обмежило в денний період альтернативну генерацію сумарно на 754 МВт.

Системний оператор повідомляв, що компенсації можуть бути надані лише для 254 МВт потужностей, що під’єднані до Системи керування обмеженнями ВДЕ. Також для отримання компенсацій станція має бути обладнана відповідною телеметрією, надавати дані системного оператору та відповідально виконувати диспетчерські вказівки.

Раніше ЕлектрщВісті писали, що НЕК «Укренерго» отримала сертифікат відповідності системи управління інформаційною безпекою вимогам міжнародного стандарту ISO, що свідчить про високий рівень захищеності даних та є важливим в контексті інтеграції енергосистеми України в ENTSO-E. Про це 19 березня повідомив прес-центр компанії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!