RSS
Новости
9 апреля 2021, 17:08
Питання виконання Національного плану скорочення викидів необхідно терміново виносити на розгляд РНБО, – комерційний директор «Донбасенерго» Олег Ларіонов
Питання виконання Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ) необхідно терміново виносити на розгляд Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) з тією метою, щоб уникнути конфлікту інтересів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, а також Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Про це заявив комерційний директор ПАТ «Донбасенерго» Олег Ларіонов на зустрічі представників енергогалузі, організованій у Clubhouse Міністерством енергетики України.

«У теплової генерації немає джерел екологічної модернізації. Ми не встигнемо виконати НПСВ і опинимося перед загрозою закриття. А це означає, що, можливо, втратять роботу близько 180 тис. енергетиків, 150 тис. шахтарів, у тому числі їхні родини, і багато фахівців із суміжних галузей, у тому числі машинобудування», — відзначив О. Ларіонов.

За його словами, необхідно враховувати й той факт, що деякі стратегічно важливі підприємства, перед якими постане ця загроза і про необхідність розвитку яких ми все більше чуємо, розташовані на прифронтовій території.

«Потрібно виносити це питання на найвищий рівень, на РНБО, і приймати рішення, що ми робимо далі. Якщо підтримуємо теплову генерацію, то яким чином», — відзначив топ-менеджер.

За його словами, «Донбасенерго» виступає за екологізацію свого підприємства, але навіть якщо розглянути ідеальний варіант того, що вугільна генерація завтра отримає кошти на модернізацію, до 2023 р. виконати всі вимоги НПСВ буде неможливо. Країни Європи, відзначає О. Ларіонов, виконували плани щодо скорочення викидів у середньому від 15 до 20 років (у різних країнах цей шлях був пройдений у різні строки) і за рахунок споживача.

«Україна перебуває в таких умовах, що не може підняти тариф для населення. Необхідно шукати компроміс. Ми зараз маємо профіцит електроенергії в країні. Давайте ж розумно ним розпорядимося й не будемо перекладати проблему на плечі споживача. Сьогодні в Європі, Азії, тому ж Китаї будують екологічно чисті вугільні енергоблоки. Давайте розглянемо варіант будівництва їх в Україні», — зазначив О. Ларіонов.

ПАТ «Донбасенерго» нагадує про те, що продовжує працювати над реалізацією проєкту будівництва 6-го енергоблоку Слов'янської ТЕС. З китайською компанією Dongfang Electric International Corporation підписано контракт на суму $ 684 млн. Планується, що два майбутні блоки станції будуть використовувати близько 2 млн тонн вітчизняного вугілля, а також генерувати «чисту» електроенергію згідно з усіма європейськими екологічними стандартами.

Сьогодні на розгляді пекінського відділення Bank of China та китайської страхової компанії Sinosure перебувають документи щодо фінансування. Інвестиційний проєкт проходить оцінку держекспертизи в Міненерго, а також оцінку економічної доцільності в Мінекономіки, що дозволить взяти участь у конкурсі на отримання держгарантії, яка є обов'язковою умовою китайської сторони для можливості фінансування проєкту.

У разі продовження тенденції невиконання Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок тепловим генкомпаніям не вдасться зберегти в експлуатації близько 12 ГВт необхідних потужностей на ТЕС для покриття пікових і напівпікових навантажень з метою збалансованої роботи енергосистеми.

Загальна вартість екологічних заходів на теплових енергоблоках у рамках НПСВ до кінця 2033 р. оцінюється в 4,3 млрд грн. При цьому найбільш високі обсяги вкладень в екологічну модернізацію ТЕС слід здійснити в 2024−2025 рр. у розмірі 544 млн євро й 636 млн євро відповідно.

Нагадаємо, компанія «Донбасенерго» повідомляє, що 9 квітня 2021 р. на Слов'янській ТЕС розпочинаються пусконалагоджувальні роботи — завершальний етап комплексного ремонту, який виконувався на 7-му енергоблоці станції.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!