RSS
Истории
16 апреля 2021, 16:31
Американська компанія викупила вугільну електростанцію для майнінгу біткоінів - і викликала протест екологів
Десять років тому збанкрутілий власник вугільної електростанції Greenidge в Дрездені (штат Нью-Йорк) передав її для розбору на металобрухт і відмовився від прав на експлуатацію. Сім років будівля стояла закинутою, але тепер на електростанції будуть майнити біткоіни.

У 2014 році електростанцію купила приватна інвестиційна компанія Atlas Holdings і переобладнала в станцію, що працює на природному газі.  Але в 2017 році її переробили ще раз - щоб обладнати для майнінгу біткоінів.

Atlas побачила можливості в зростаючій вартості біткоінів і оголосила в березні 2021 року що до вересня вийде на Nasdaq шляхом злиття з компанією-«пустушкою».

Розповідаючи про угоду інвесторам, компанія назвала Greenidge «національною моделлю» і оголосила про розширення в 25 разів до 2025 року в Дрездені та інших місцях в США.

Екологи побоюються, що десятки вугільних електростанцій, що вийшли з експлуатації можуть переробити для майнінгу біткоінів або в інші центри обробки даних.

У листі губернатору Нью-Йорка група EarthJustice і відділення екологічної організації Sierra Club попередили, що майже 30 інших електростанцій в північній частині штату Нью-Йорк можуть переобладнати в ЦОДи з «катастрофічними» викидами.

За оцінками EarthJustice, якщо Greenidge буде працювати майже на повну потужність, викиди CO2 виростуть до 1,063 млн тонн на рік - це на 65% вище дозволеної норми в 641 тисячу тон.  У 2020 році викиди Greenidge виросли майже в десять разів - з 28 тисяч тонн в січні до 243 тисяч тонн в грудні.

Greenidge повідомила потенційним інвесторам, що обладнання для майнінгу споживає 19 МВт електроенергії - менше однієї п'ятої дозволеної потужності електростанції.

До кінця 2022 року компанія планує наростити потужність до 85 МВт.  За власними даними, за фінансовий рік, що закінчився в лютому, на станції добули 1186 біткоінів.

Зараз Greenidge домагається дозволу місцевої влади на будівництво чотирьох будинків, в яких розмістить обладнання
для майнінгу.

Чи дозволять повторити модель на інших електростанціях, залежить від Департаменту по захисту навколишнього середовища штату Нью-Йорк (DEC).  Але, наприклад, у вересні 2020 року екологи зверталися в DEC з проханням відкликати дозвіл у Greenidge, проте в департаменті відповіли, що «об'єкт відповідає всім дозволеним умовам».

Раніше ElektroVesti писали, що Gryphon Digital Mining вкладе 14 мільйонів доларів для організації операцій з видобутку біткоінів з використанням відновлюваних джерел енергії в Сполучених Штатах.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: vc.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое