RSS
Новости
14 мая 2021, 16:48
Україна презентувала США можливості для інвестиційних проектів у біоенергетиці
Заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко взяв участь в онлайн-конференції «Україна у Вашингтоні та світі: зміцнення партнерства через розвиток інновацій та стартапів», де представив політику України у біоенергетиці.

Юрій Шафаренко презентував американській стороні державну політику розвитку біоенергетики, напрацювання та законодавчі плани у цьому напрямі.

«Біоенергетика – ключ, що може звільнити країну від енергетичної залежності. У 2020 р. ми імпортували нафтопродуктів, газу і вугілля на 7,5 млрд доларів США. Зокрема, імпорт газу склав близько 16 млрд м3, а це фактично більше половини всього споживання блакитного палива в країні у 2020 році - 28 млрд м3. Водночас Україна має значні біоенергетичні ресурси (агровідходи, енергорослини, біометан), завдяки яким можна максимально замістити до 37 млрд м3 газу у рік. Лише половини цього потенціалу достатньо, щоб відмовитися від імпорту», – пояснив він.

Щоб створити інвестиційно-сприятливі умови для подальшого розвитку біоенергетики, Держенергоефективності спільно з Міненерго та Біоенергетичною асоціацією напрацьовано цілу низку законопроектів, які мають на меті:

  • запровадити ринок твердих біопалив;

  • створити ринок біометану для його використання в газотранспортній системі та експорту;

  • встановити нульову ставку податку на викиди СО2 для установок, які спалюють біопаливо, і таким чином покращити залучення інвестицій в біоенергетику;

  • розвивати ринок рідких біопалив для зменшення імпорту нафтопродуктів;

  • сприяти вирощуванню енергорослин.

Прийняття законодавчих ініціатив сприятиме покращенню інвестиційної привабливості проектів з біоенергетики для інвесторів у т.ч. США.

Раніше ElektroVesti писали, що потенціал біоенергетики щодо заміщення імпортованих викопних енергоресурсів в Україні складає 37 млрд кубометрів газу в рік. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!