RSS
Новости
21 мая 2021, 10:18
НКРЕКП планує зупинити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до жовтня
НКРЕКП планує анулювати результати річних аукціонів НЕК «Укренерго» на розподіл міждержавного перетину для імпорту електроенергії з РФ та Білорусі в ОЕС України та обмежити до нуля значення потужності, які планується виносити на місячні та добові аукціони; такі норми можуть діяти до 1 жовтня 2021р.

Відповідний проект постанови НКРЕКП опублікований на сайті комісії, він має бути розглянутий на засіданні 26 травня.

«Анулювати результати річних аукціонів, на яких розподілено пропускну спроможність на 2021 рік у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства. Оператору системи передачі відшкодувати переможцям аукціону кошти, сплачені за пропускну спроможність, що розподілена на річних аукціонах на 2021 рік у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства», - йдеться в проекту постанови.

Також комісія планує обмежити доступну пропускну спроможність для імпорту електроенергії в ОЕС, що буде пропонуватись на місячних та добових аукціонах до 0 МВт.

Комісія зробила виключення лише для ліній класом напруги 0,4-110 кВ, які знаходяться на кордонах і забезпечують живлення тупикових прикордонних регіонів.

Разом з тим, прес-центр регулятора на сторінці в соцмережі Facebook звернув увагу на важливість забезпечення безпеки поставок електроенергії та, відповідно, вугілля для роботи теплової генерації.

«У цьому контексті обмеження імпорту електричної енергії з держав, які не є членами Енергетичного Співтовариства (Російської Федерації та Республіки Білорусь), має розглядатись виключно в комплексі заходів, що направлені на забезпечення безпеки постачання електроенергії, зокрема, в частині дотримання встановлених графіків накопичення вугілля виробниками електричної енергії для підготовки до осінньо-зимового періоду», - йдеться у повідомленні регулятора.

НКРЕКП доручила компаніям-операторам ТЕС кожного місяця забезпечувати запаси вугілля на рівні, який затверджений Міненерго, щоденно надавати інформацію про запаси до НЕК «Укренерго», остання компанія має звітувати регулятору.

Раніше ЕлектроВісті писали, що НЕК «Укренерго» запропонувало Регулятору прийняти методику, яка визначає алгоритм розрахунку максимально можливих обсягів імпорту електричної енергії, які «ОЕС України» або «Острів Бурштинської ТЕС» здатні прийняти без порушення вимог операційної безпеки та безпеки постачання електроенергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое