RSS
Новости
28 мая 2021, 19:21
«Укренерго» прогнозує термін окупності energy storage в Україні протягом 5-6 років
Оператор системи передачі НЕК «Укренерго» прогнозує період окупності інвестицій (payback period) систем накопичення енергії (energy storage) в Україні протягом 5-6 років.

Таку думку 27 травня висловив Володимир Кудрицький, голова правління «Укренерго».

«За нашими розрахунками, якщо інвестор побудує energy storage встановленою потужністю 1 МВт і буде продавати ОСП резерв підтримки частоти (РПЧ) або автоматичний резерв відновлювання частоти (аРВЧ), то за рік він може отримати близько 100 тисяч євро доходу. Тобто, при вартості 1 МВт встановленої потужності energy storage 500-600 тисяч євро, окупність такого проекту може скласти 5-6 років», — сказав Кудрицький.

Він також нагадав, що річний обсяг коштів на ринку допоміжних послуг сьогодні складає близько 9 млрд грн, і цього потенційно має бути достатньо для того, щоб інвестори в energy storage змогли повернути вкладенні інвестиції. А тому «Укренерго» виступає за розвиток energy storage в Україні на ринкових умовах.

Кудрицький зауважив, що надбавки до тарифів на послуги оператора системи передачі (ОСП) протягом останніх років призводили до фінансових дисбалансів та збитковості його діяльності: «тому я підтримую позицію, що у разі потреби необхідно знаходити якісь інші стимули для потенційних інвесторів», – підкреслив керівник ОСП.

Як один з варіантів, може бути розглянуто звільнення від сплати тарифу на передачу та диспетчеризацію. А також можливість, сплати тарифів лише для різниці (сальдо) між обсягами закачки та видачі електроенергії в energy storage.

«Тобто фактично власник СНЕ міг би оплачувати тільки втрати електроенергії в обладнані, що зменшило би сплату тарифів для нього в 9-10 разів», - резюмував Кудрицький.

Раніше повідомлялося, що «Укренерго» запропонувало методику визначення максимальних обсягів імпорту електроенергії

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое