RSS
Новости
4 июня 2021, 17:36
Скасування нульової ставки акцизу на електроенергію біоТЕС є абсолютно несподіваним, нелогічним і недалекоглядним рішенням - голова БАУ
Скасування нульової ставки акцизного податку на електроенергію, вироблену біоенергетичними об'єктами, є нелогічною і недалекоглядною пропозицією, здатною в разі імплементації загальмувати і без того млявий розвиток сектора ВДЕ-генерації, вважає голова правління Української біоенергетичної асоціації Георгій Гелетуха.

"Це абсолютно несподівано, нелогічно і недалекоглядно. Введення податку дуже негативно позначиться на секторі і серйозно загальмує розвиток нових проектів в галузі біоенергетики. У нас і так електрична потужність ТЕС та ТЕЦ на біомасі та біогазі становить всього лише 200 МВт, тому що низька рентабельність, не більше 12%, і з-за додаткового податку інвестори підуть в інші види бізнесу", - сказав він.

При цьому Гелетуха додав, що з виробництва електроенергії на біомасі національний план дій з розвитку відновлюваної енергетики виконано не більш як на 20%. Також, за його словами, недовиконаний і план по потужностям ВЕС.

У той же час глава БАУ зазначив, що біоенергетику неправомірно поставили в один ряд з сонячною енергетикою, що активно розвивається та потужності якої в 2,5 рази перевершили заплановані.

"Думаю, що ті, хто проектував це рішення про акциз, просто не бачать різниці між напрямками ВДЕ і особливостями їх розвитку. Треба міняти радників в уряді. БіоТЕС не створюють проблем енергосистемі, вони абсолютно прогнозовані і не вимагають балансування. Але вирішили покарати всіх" , - висловив думку Гелетуха, звернувши увагу, що спочатку планувалося зберегти нульову ставку акцизу для біоенергетики, ввівши її тільки для СЕС і ВЕС.

Він також вказав, що додатковий податок для біоТЕС також позначиться на розвитку проектів з виробництва теплової енергії, які вже почали створювати хорошу альтернативу традиційним постачальникам тепла, пропонуючи більш низьку ціну і будучи незалежними від імпорту газу.

"Біоенергетика - це шлях до вирішення проблем з теплозабезпеченням. Але тепер і ТЕЦ не будуть будувати, оскільки гальмують проекти у виробництві електроенергії на біомасі", - прогнозує він.

Також цей крок, на його думку, відкине назад всі наміри щодо модернізації енергосистеми, пов'язаної з будівництвом нових потужностей.

"Я розумію, що бюджету потрібні гроші, але, виходить, модернізація нікому не потрібна? Вугільні ТЕС по 40-60 років відпрацювали. А на заміну що?", - задається питанням голова БАУ.

В цілому він назвав пропозицію ввести акциз для електроенергії з ВДЕ сигналом про небажання розвивати зелену енергетику.

"Це дуже погані і неправильні сигнали. Україна довго відчуватиме наслідки такого ставлення до сектору. Весь світ розгортається в сторону зеленої енергетики, а ми навпаки", - оцінив ситуацію Гелетуха.

У той же час він допустив, що депутати можуть не погодитися з урядовою пропозицією. "Будемо переконувати і доводити. За біоенергетику я жодного аргументу не бачу, щоб її зупиняти", - резюмував він.

Раніше ElektroVesti писали, що відсутність "зелених" аукціонів гальмує розвиток біоенергетики.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!