RSS
Новости
11 июня 2021, 13:02
«У Гарантованого покупця відсутня вина у тому, що виробники отримують неповну оплату електроенергії» - коментар держпідприємства
«Гарантований покупець» має понад 100 судових позовів, відповідно до яких з них хочуть стягнути понад 10 млрд грн. Найбільші позивачі – виробники електроенергії із ВДЕ (1,5 млрд грн) та Енергоатом (9 млрд грн). elektrovesti.net звернулися до держпідприємства з проханням надати свою позицію по вирішенню проблеми такої кількості судових позовів.

У разі, якщо усі судові позови, які на сьогодні існують до "Гарантованого покупця", будуть виграні та звернуті до примусового виконання, це призведе до колапсу, як щодо можливості погасити борги перед усіма, кому заборгувало підприємство, так і щодо виконання "ГарПоком" спеціальних обов'язків щодо продажу електроенергії населенню за пільговими цінами. На цьому наголосив директор "Гарантованого покупця" Костянтин Петриковець під час 12-го Європейсько-українського енергетичного дня.

Далі – офіційна позиція ДП «Гарантований покупець»:

«Коментуючи питання судів, перш за все варто зазначити головне: у Гарантованого покупця відсутня вина у тому, що виробники отримують неповну оплату електроенергії. Оскільки повна оплата залежить виключно від повної та своєчасної оплати Послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, яку Гарантований покупець надає НЕК «Укренерго», та має отримувати її оплату на 100 %. Всі ці взаєморозрахунки та їх джерела чітко визначені на рівні законодавства.

На наш погляд, спроби стягнення заборгованості з Гарантованого покупця у судовому порядку нераціональні та стратегічно невірні. Про це свідчать наслідки, до яких може призвести задоволення відповідних позовів.

По-перше, у разі задоволення позовних вимог очікуваний деструктивний ефект торкнеться кожного виробника та потенційно може мати дестабілізаційний впливна всю енергетичну галузь України. Це вплине, в тому числі, на оператора системи передачі (ОСП), державних виробників електроенергії. Далі більше – можливі катастрофічні ризики для енергосистеми, енергобезпеки та національної економіки.

По-друге, буде порушено пропорційність оплати електроенергії за «зеленим» тарифом. Це основний принцип розрахунків Гарантованого покупця за придбану електроенергію, закріплений нормативно-правовими актами, яких підприємство неухильно дотримується.

Останнє, але не за значенням: подібні дії не розв’яжуть проблеми з оплатою електроенергії за «зеленим» тарифом, а лише погіршать загальну ситуацію з розрахунками.

Суд як спосіб розв’язання проблем – це стратегічно невірний крок, який тільки створює перешкоди на шляху відновлення.

Гарантований покупець цінує виважену державницьку позицію переважної більшості виробників електроенергії з ВДЕ, які розуміють наслідки подібних дій. Додамо, що жоден великий виробник електричної енергії за «зеленим» тарифом не звертався до суду щоб стягнути заборгованість з Гарантованого покупця.

Разом з тим, навіть якщо вже є звернення до суду, ми не полишаємо спроб врегулювати питання мирним договірним шляхом. Так, низка виробників електроенергії (наразі таких 26) відмовляються від своїх позовних вимог або подають заяви про залишення позовів без розгляду. Це спільні надбання, яких вдалося досягти завдяки крокам назустріч з боку контрагентів у переговорному процесі. Цінуємо такий підхід та вдячні за розуміння.

Ми впевнені, що взаємоповага та співпраця у складні періоди дозволять не тільки уникнути катастрофи в енергетиці, а й запобігти колапсу національної економіки.»

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое