RSS
Новости
2 июля, 15:23
Renault планує перевести на електротягу 90% модельного ряду
До кінця десятиліття французька марка Renault планує перевести на електротягу 90% модельного ряду та випускати в Європі близько 1 млн електромобілів. Для здійснення цих планів компанії знадобляться батареї. Їх виробництвом французи планують зайнятися спільно з китайською компанією Envision AESC та молодим французьким стартапом Verkor.

В сукупності, три підприємства, розташовані у різних локаціях Європи, забезпечать батареями 400 тисяч електромобілів на рік. Так китайська Envision AESC побудує батарейний завод у місті Дуе на півночі Франції, який буде запущений у 2024 році. Вже в перший рік підприємство випустить тягові акумулятори сукупною ємністю 9 гВт*год, а до 2030 року показник виросте до 24 гВт*год. До кінця десятиліття підприємство запеспечить робочими місцями 2500 осіб. Ще 2000 осіб будуть задіяні у суміжній інфраструктурі.

У планах Envision AESC збільшення обсягів щорічного виробництва батарей до 43 гВт*год та їх поставки іншим споживачам, окрім Renault. Будівництво заводу в Дуе обійдеться у $2,4 млрд, з них $200 млн готова компенсувати французька влада.

Батареї Verkor планують використовувати для швидкісних моделей електромобілів, включаючи марку Alpine. До кінця 2023 році стартап розраховує виробляти батареї сукупною ємністю до 16 гВт*год, з них – 10 гВт*год для Renault. До кінця десятиліття, коли обсяги виробництва досягнуто 50 гВт*год, Renault зможе претендувати вже на 20 гВт*год.

Зараз електромобілі марки використовують батареї південнокорейської компанії LG Energy Solution, але до 2027 року від них хочуть відмовитися та укласти угоду з ACC – ще одним виробником батарей, створеним за участю конкуруючого автоконцерну Stellantis.

Нагадаємо, Renault Group створює Renault ElectriCity: окремий підрозділ з виробництва електромобілів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: autogeek.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!