RSS
Новости
16 июля, 20:32
На Полтавщині відкрили сонячну електростанцію
16 липня на базі ПрАТ “Полтавський гірничозбагачувальний комбінат” офіційно відкрили першу сонячну електростанцію серед усіх промислових об’єктів гірничодобувної галузі України.

Вартість проєкту склала декілька мільйонів доларів США. Фінансування повністю здійснено самою компанією Ferrexpo. Сонячна електростанція не буде користуватися будь-якими державними програмами компенсацій, субсидій, дотацій чи “зеленого тарифу”, повідомили у Полтавській ОДА.

“Як добре, що є такі люди, які допомагають Україні інвестиціями. І важливо, що коли ця масштабна станція запрацює, вона не забере у платників податків кошти, які зараз платяться за “зеленим” тарифом. Забезпечуючи себе, ви забезпечуєте податками інші напрями – вкладаєте в дороги, в будівництво, в екологію. Тому спорудження – дуже важливий крок для області”, – наголосив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Після підтвердження ефективності проєкту компанія перейде до повномасштабної зміни традиційної електроенергії на відновлювану енергію сонця як частини програми декарбонізації виробленої продукції.

“Компанія вкладає щороку сотні мільйонів доларів для розвитку гірничодобувного комплексу, інвестує в технології, сучасне обладнання. Сьогодні ми починаємо нову історію – історію розвитку альтернативної електроенергетики й відкриваємо першу сонячну електростанцію не тільки компанії, а й першу сонячну електростанцію серед усіх промислових об’єктів гірничодобувної галузі України. Дякую всім, хто брав участь у реалізації цього проєкту. Переконаний, це лише початок. Надалі ми розширюватимемо наші можливості в цьому напрямі”, – зауважив голова правління ПрАТ “Полтавський гірничозбагачувальний комбінат” Віктор Лотоус.

Керівник проєкту Олександр Смолянінов розповів, що використано майже 10 тисяч сонячних батарей компанії Jinko Solar – однієї зі світових лідерів у виробництві такого обладнання. Сонячні панелі встановлені на відвалах кар’єрів із метою раціонального використання площ, займаних у процесі експлуатації відкритих кар’єрів. Потужність комплексу – 5 МВт.

“Цей проєкт реалізовано у стислі терміни – 3 місяці. Ми почали будівництво в квітні. Станція є максимально ефективною й економічно доцільною сонячною станцією на території України. Приємно, що всі учасники процесу, працівники комбінату з ініціативою й ентузіазмом брали участь у реалізації цього проєкту”, – сказав консультант із впровадження альтернативних джерел енергії Денис Корінєнко.

Раніше повідомлялося, що школа в Полтавській області встановила дві сонячні станції

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: np.pl.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!