RSS
Новости
23 июля 2021, 15:23
Регулятор має намір обмежити обсяг продажів елекроенергії на РДД для афілійованих компаній на рівні 50% їх загального обсягу
Місячний обсяг продажів електроенергії на ринку двосторонніх договорів між виробниками та іншими учасниками ринку, які входять до складу вертикально-інтегрованої компанії або є афілійованими між собою, не повинен перевищувати 50% їх загального місячного обсягу продажів.

Таке положення міститься в проекті постанови Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики та житлокомунпослуги (НКРЕКП), "Про внесення змін до Правил ринку", який регулятор прийняв на своєму засіданні 23 липня.

НКРЕКП аргументувала свої дії істотним падінням цін на початку липня на ринку "на добу вперед" (РДВ), що було зумовлено виведенням попиту з РДВ на ринок РДД.

Як говориться в обгрунтуванні до прийняття комісією проекту свого рішення, обсяг продажів е / е на РДВ через зниження попиту коливався на початку липня в діапазоні від 43176 МВт*год до 51737 МВт*год на добу, в той час як за останній рік такі коливання на РСВ становили від 60 до 100 тис. МВт*год. В результаті значно знизився рівень попиту на РДВ, що вплинуло на рівень ціни. Зокрема, середньозважена ціна е / е на РДВ на початку липня становила від 426 грн / МВт*год до 1035 грн / МВт*год, при цьому в окремі години доби в липні середньозважена ціна становила 110 грн / МВт*год. У свою чергу, зниження попиту на РДВ вилилося в відповідне збільшення обсягів продажів е / е на РДД.

"Нетипова поведінка учасників ринку викликає серйозні питання і підтверджує проблему надмірної ринкової влади окремих гравців, які можуть знижувати ціну РДВ (шляхом зменшення попиту) або підвищувати ціну РДВ (шляхом зменшення пропозиції і збільшення попиту)", - йдеться в обґрунтуванні регулятора.

На думку комісії, "така надмірна влада окремих гравців на ринку електричної енергії несе загрозу його ефективному, конкурентному і стабільному функціонуванню" і може негативно відбитися на проведенні тестової роботи ОЕС України в ізольованому режимі в рамках виконання комплексу заходів щодо синхронізації української та європейської енергосистем ENTSO- E.

"При цьому штучно занижені ціни на РДВ ставлять під загрозу забезпечення нормальної підготовки до ОЗП 2021/2022 років (накопичення палива і проведення ремонтної компанії)", - відзначає регулятор.

Раніше ElektroVesti писали, що Міненерго пропонує обмежити продаж на РДВ трейдерів і постачальників в процентній залежності від їх обсягів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое