RSS
Новости
30 июля 2021, 15:54
Відбувся тестовий запуск потягу з імітатором контейнера з ядерним паливом до сховища у Чорнобильскій зоні відчуження
29 липня 2021 року відбувся тестовий прогін першого пробного спецпотяга, який віз імітатор контейнера з відпрацьованим ядерним паливом реконструйованою залізничною ділянкою «Вільча - Янів» протяжністю 43 км.

Як зазначив в.о. голови правління АТ "Укрзалізниця" Іван Юрик під час візиту в зону відчуження, реконструкцію ділянки між станціями "Вільча" та "Янів", що з’єднує зону відчуження ЧАЕС з основною залізничною мережею було виконано "в рекордні строки – 1,5 місяці".

Оскільки ВЯП можна перевозити тільки залізницею, саме необхідність реконструкції цієї під’їзної колії стояла на заваді введення в експлуатацію ЦСВЯП. За ініціативи Енергоатома залізничну колію, передану на баланс Компанії у лютому цього року, відновили у рекордно короткий термін. Будівельні роботи здійснювали дві бригади залізничників, одна з них рухалася зі станції Вільча, друга – зі станції Янів. 9 липня вони зустрілися та забили у щойно прокладену нову колію символічний «золотий костиль». Фінансував ці роботи Енергоатом.

Під час запуску пробного спецпотяга були присутні міністр енергетики України Герман Галущенко, в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик і т.в.о. президента компанії НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Міністр енергетики Герман Галущенко підкреслив, що відкриття збудованої 43-кілометрової ділянки залізничної колії та відкриття ЦСВЯП є вкрай важливим кроком до енергетичної незалежності України.

Окрім того міністр зазначив, що завдяки запуску ЦСВЯП Україна зможе припинити вивезення відпрацьованого ядерного палива на російські підприємства для переробки та тимчасового зберігання. Відтепер воно зберігатиметься в Україні, дозволяючи нашій державі заощаджувати близько 200 млн доларів щорічно.

«Ми готові запустити Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива в експлуатацію до Дня незалежності України, і один із важливих кроків до цього – пуск залізниці на ділянці «Вільча – Янів. Це про незалежність, це про геополітику, це про те, що ми дійсно заощаджуємо величезні кошти – близко 200 млн доларів щороку на вивезення в РФ відпрацьованого ядерного палива. Насправді це історична подія і величезний крок до енергонезалежності нашої держави».

В.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик повідомив, що відновленою ділянкою перевозитимуть до централізованого сховища в зоні відчуження ЧАЕС відпрацьоване ядерне паливо з трьох атомних електростанцій: Рівненської, Хмельницької та Южно-Уукраїнської.

Раніше ElektroVesti писали, що "Енергоатом" розраховує поставити перше паливо на ЦСВЯП на початку серпня.

 

 

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое