RSS
Новости
13 августа 2021, 10:15
Водневі вантажівки Hyzon Motors вийдуть на дороги США та Європи в цьому році
Американський виробник великогабаритних вантажівок Hyzon Motors нарощує обсяги операцій після злиття з компанією Decarbonization Plus Acquisition Corp. Hyzon вже відправив свої водневі тягачі першим клієнтам з Європи та США. До кінця цього року компанія планує поставити 85 автомобілів на паливних елементах та вперше вийти на прибутковість в четвертому кварталі.

«Багато клієнтів отримають у свої руки перші автомобілі на водневих паливних елементах, які вони раніше жодного разу не бачили, протягом наступних 6 - 12 місяців. Це справжній процес для перевірки технології, і клієнти повинні відчувати себе комфортно, коли автомобілі почнуть працювати у них», - повідомив гендиректор Hyzon Motors Крейг Найт.

За словами Найта, перші клієнти будуть тільки тестувати вантажівки Hyzon, але це вже великий крок для галузі водневих вантажоперевезень. Глава компанії стверджує, що етап «випробування - інтеграція» займе менше часу, ніж «проєктування - виробництво». Зараз Hyzon прогнозує, що ті ж логістичні компанії, які незабаром почнуть тестувати вантажівки, займуться повноцінним впровадженням протягом 12 - 18 місяців. Щоб спростити трансформацію логістичного сегмента, Hyzon також готова підтримати підприємства, які розробляють заправки для водневих автомобілів.

У червні цього року компанія найняла одного з керівників McKinsey & Company Паркера Мікса, щоб він очолив розробку глобальної мережі для заправки вантажівок воднем. У Hyzon розраховують побудувати понад 1000 станцій в Європі, Північній Америці та Австралії в найближчі кілька років. Крім того, в квітні компанія підписала меморандум про взаєморозуміння з компанією Raven SR. Raven допоможе створити 100 центрів для швидкого виробництва водню за допомогою відновлюваних джерел енергії.

Hyzon вже запустила дрібносерійне виробництво в Нідерландах, готується до відкриття заводу в Чикаго, штат Іллінойс, а також будує підприємство в Рочестері, штат Нью-Йорк. Останній завод буде готовий до роботи до середини 2022 року, вважають в компанії. Коли всі підприємства будуть запущені, Hyzon почне поставляти водневі вантажівки логістичним компаніям по всьому світу.

Що стосується нинішніх показників, то на сьогодні бізнес Hyzon збитковий. Днями виробник відзвітував про чистий збиток за квартал у розмірі $ 9,4 млн., $ 3,5 млн. з яких були витрачені на НДДКР. Hyzon також представила негативну EBITDA в $ 9,1 млн. Водночас фінансовий директор Марк Гордон повідомив, що в найближчому майбутньому ситуація налагодиться. У компанії є готівковий капітал в $ 517 млн., який буде використовуватися для комерціалізації вантажівок до 2024 року. Ці кошти дозволять зберегти бізнес, поки Hyzon шукає клієнтів, а також оптимізує ланцюжок постачань і виробничі лінії.

Раніше повідомлялося, що американська компанія Hyzon Motors оголошувала про будівництво двох великих підприємств з виробництва паливних елементів для водневих вантажівок на території США. Заводи будуть працювати в парі - перший буде збирати мембранні електродні вузли, а другий - об'єднувати ці вузли з акумуляторами та випускати повноцінні агрегати. Hyzon вже вибрала майданчики та отримала дозвіл на будівництво. Потужність двох підприємств дозволить випускати по 12 тис. вантажівок на водневих паливних елементах для північноамериканського ринку в рік.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое