RSS
Тренды
8 октября 2021, 10:24
Прискорене впровадження ВДЕ в Індії дозволить знизити вартість електроенергії до 50% - дослідження
Крім виробництва двигунів та енергетичних установок, фінська машинобудівна група Wärtsilä активно досліджує енергетичний перехід, а також займається просуванням цієї концепції на ринку. У поточному році компанія спільно з Технологічним університетом Лаппеенранта-Лахті (LUT) опублікувала доповідь «Front-Loading Net Zero», в якому оцінюється економіка переходу деяких країн і регіонів до 100% відновлюваної енергосистеми.

Автори склали моделі для Німеччини, Індії та Каліфорнії. За словами авторів, ці три ринки були обрані через те, що мають «абсолютно різну соціально-економічну динаміку, енергетичні системи та проблеми».

У звіті говориться, що вуглецево-нейтральні системи можуть забезпечувати дешевшу електроенергію в порівнянні з нинішніми, заснованими на викопному паливі. Вартість електроенергії може бути знижена до 50% до 2050 року, якщо країни та регіони будуть впроваджувати 100% відновлювані джерела енергії швидше, ніж заплановано зараз.

Зокрема, Індія може вдвічі скоротити свої витрати на електроенергію до 2050 року, в той час, як Каліфорнія і Німеччина на 17% і 8% до 2040 року відповідно.

Вугільна генерація, яка сьогодні виробляє 70% електрики в Індії та 33% в Німеччині, може бути надійно замінена поновлюваними джерелами енергії та «гнучкими» потужностями (батареї й газові електростанції).

Подивимося докладніше на Індію, найскладніший ринок з точки зору демографії, соціально-економічних умов і нинішньої структури енергетики, в якій домінує вугілля.

Нові дослідження показують можливість створення енергосистеми з нульовим викидом в Індії до 2050 року.

Згідно з результатами моделювання, збільшення частки поновлюваних джерел енергії в загальній встановленій потужності з 25% сьогодні до 100% до 2050 року може скоротити витрати. Зокрема ціна електроенергії може знизитися на 48%, з 6000 індійських рупій (81 долар США) за МВт*год у 2020 році до 3120 індійських рупій/ МВт*год у 2050 році. Ці витрати включають наведену вартість виробництва електроенергії (LCOE), вартість зберігання енергії, передачу електроенергії й витрати, пов'язані з обмеженням надлишкової генерації з відновлюваних джерел (curtailment costs):

Згідно з дослідженням, ВДЕ в поєднанні з гнучкими технологіями (теплові балансувальні електростанції й накопичувачі енергії) можуть підвищити доступність електроенергії, забезпечуючи при цьому надійність роботи системи.

Очікується, що до 2050 року споживання електроенергії в Індії виросте до 5921 ТВт*год з 1345 ТВт*год у 2020 році, а пікове навантаження досягне 1023 ГВт. Щоб забезпечувати це збільшене навантаження, встановлена ​​потужність індійської енергосистеми має зрости до середини сторіччя приблизно у 10 разів в порівнянні з нинішнім рівнем - до 4000 ГВт.

Сонячна енергетика становитиме 76% (3076 ГВт) цієї загальної встановленої потужності, а вітроенергетика виросте до приблизно 410 ГВт. Крім того, в системі будуть діяти ГЕС і газові електростанції, що працюють на вуглецево-нейтральному газі.

Для досягнення прогнозованої частки сонячної енергетики в країні необхідно додавати по 69 ГВт сонячних потужностей в рік до 2035 року і 79 ГВт в рік в період 2035-2050 років, що набагато перевищує нинішні темпи.

Моделювання Wärtsilä показує: для створення оптимальної з точки зору витрат відновлюваної системи необхідні накопичувачі енергії, що забезпечують гнучкість. Крім того, повинні бути встановлені гнучкі теплові електростанції для управління раптовими стрибками попиту на електроенергію або провалами відновлюваної генерації.

Індії буде потрібно близько 99 ТВт *год місткості зберігання та в цілому 187 ГВт газових установок до 2050 року, щоб забезпечити ефективне балансування енергосистеми. Об'єм зберігання включає не тільки батареї, але і сховище газу, в основному у вигляді екологічно стійких видів палива (наприклад, зеленого водню і метану). Разом ці технології можуть скласти основу надійної та оптимальної з точки зору витрат енергосистеми Індії.

«Збільшення обсягів відновлюваної енергії може також принести великі нові доходи від виробництва водню, створюючи ринок технологій на суму 39,8 мільярда доларів», - кажуть автори дослідження.

Автори підкреслюють, що технології, необхідні для створення систем з 100% відновлюваної енергії, вже доступні в широкому масштабі по всьому світу.

Президент і генеральний директор Wärtsilä Хокан Агневалл зазначає: «Наше моделювання показує, що енергетичні системи можуть бути повністю декарбонізовані до 2050 року, і що прискорення переходу на поновлювані джерела енергії в поєднанні з гнучкістю допоможе економіці процвітати. У нас є всі технології, необхідні для швидкого переходу до енергії з нульовим балансом викидів».

Сушив Пурохіт, президент Wärtsilä Energy і виконавчий віцепрезидент Wärtsilä, додає: «Не існує єдиного рішення, що підходить для всіх ринків, тому в цій доповіді висвітлюються різні шляхи та технології, які можна використовувати. Проте кінцева мета є спільною для всіх - декарбонізація виробництва енергії й максимальне використання природних джерел енергії».

Раніше повідомлялося, що Індія зможе заощадити мільярди, якщо відмовиться від будівництва вугільних електростанцій

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!