RSS
Новости
8 октября 2021, 10:54
"Юнайтед Енерджі" може сплатити штраф у розмірі 555,8 тис. грн за несплату внесків на регулювання
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), має намір оштрафувати постачальника електроенергії ТОВ "Юнайтед Енерджі" на 555,8 тис. грн. Це міра проти несплати внесків на регулювання з липня 2019 року по кінець 2020 року.

Проєкт відповідної постанови за результатами перевірки ліцензіата внесений до порядку денного засідання комісії у вівторок, 12 жовтня.

Розмір штрафу згідно з нормативними документами регулятора складає 5% від заборгованості, яка за вказаний період досягла 11,12 млн грн.

Згідно з проєктом постанови, компанія до 1 грудня 2021 року зобов'язана:

  • погасити борг в 384,94 тис. грн за четвертий квартал 2019 року

  • 10,73 млн грн за весь 2020 рік 

  • 11,66 млн грн за перший квартал 2021 року. 

Таким чином, загальний борг ліцензіата за внесками оцінений у 22,77 млн ​​грн.

Виникнення недоплат з боку "Юнайтед Енерджі" регулятор пояснює тим, що компанією-ліцензіатом не був врахований дохід від її торговельної діяльності.

Виходячи з того, що "Юнайтед Енерджі" має ліцензію на здійснення господарської діяльності з постачання електроенергії споживачу, вона має право на торговельну діяльність, але в разі дотримання ліцензійних умов цієї діяльності.

Судячи з розрахунків комісії, дохід від торговельної діяльності в десятки разів перевищив дохід від постачання. Наприклад, показник доходу, з якого компанія нараховувала розмір внеску за третій квартал 2020 року, склав 521,08 млн грн. При цьому з урахуванням торговельної діяльності дохід компанії склав 7,6 млрд грн.

За півтора року ліцензіат сплатив 896,18 тис. грн внеску на регулювання, в той час, як комісія нарахувала 11,16 млн грн.

За підсумками 2020 року "Юнайтед Енерджі" увійшло в десятку компаній за обсягом покупки електроенергії на ринку "на добу вперед" (РДВ), посівши друге місце після ТОВ "Д.Трейдінг". Чистий дохід компанії від реалізації продукції оцінений в 4,9 млрд грн.

Компанія довгий час активно закуповувала електроенергію у державного ПАТ "Центренерго". Після зміни в лютому 2021 роки керівництва ПАТ (Олександра Корчинського змінив Юрій Власенко), "Центренерго" обмежило постачання на адресу "Юнайтед енерджі", мотивуючи це боргом компанії.

Раніше повідомлялося, що Атомпрофспілка захистила Енергоатом, рахунки якого були заарештовані через судову справу 2012 року

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrrudprom.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое