RSS
Новости
22 октября 2021, 11:40
Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку планує запуск у 2022 році біржових індексів на ліс, електроенергію і газ
Торгівля біржовими індексами на товари в Україні може початися вже у 2022 році, заявив член Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Арсен Ільїн на X Українському банківському форумі в Києві 21 жовтня.

"Сьогодні народжуються індекси на основні види товарів на ф'ючерсних ринках. Дуже хочемо, щоб вже в наступному році були індекси й торгівля на індекси", - з такою презентацією виступив член Комісії, яка з 1 липня є регулятором товарного біржового ринку.

Ільїн представив як перший крок композитний індекс на хвойні лісоматеріали та індекс М + 1 на електроенергію від Української енергетичної біржі (УЕБ).

За його словами, введення індексу на ліс планується на початок наступного року.

Член НКЦПФР висловив надію, що індекс на електроенергію буде публікуватися і на "Оператора ринку", а також будуть індекси на газ.

"Індексна торгівля вже на підході, що дозволить банкам брати участь в торгах і пропонувати учасникам хеджування ризиків. Композитний індекс ще не є базисом торгівлі, проте ми успішно прагнемо до мети", - підкреслив Ільїн.

Раніше повідомлялося, що "Київтеплоенерго" наполягає на перегляді прайс-кеп на оптовому ринку електричної енергії з урахуванням зростання ціни газу

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!