RSS
Новости
22 октября 2021, 13:01
Tesla переносить запуск заводу в Німеччині на невизначений термін
Компанія Tesla зіткнулася з новою перешкодою на шляху до запуску заводу Gigafactory в Німеччині. Автовиробник вже отримав всі необхідні дозволи для випуску моделі Model Y, однак німецька влада була змушена призупинити процес сертифікації під тиском екологічних активістів. Тепер завод буде запущений у кращому випадку в грудні, на місяць пізніше раніше анонсованого терміну. Але є ризик, що початок виробництва буде перенесено на 2022 рік.

«Оскільки через відсутність подібних справ важко оцінити, який юридичний висновок адміністративні суди в Бранденбурзі зроблять у разі судового позову, вирішено повторити онлайн-консультацію в процедурі контролю викидів для автомобільного заводу з міркувань правової визначеності», - повідомили представники Міністерства навколишнього середовища Бранденбурга.

Минулого тижня засновник і гендиректор Tesla Ілон Маск відвідав німецьке підприємство і повідомив, що компанія буде готова запустити виробництво в листопаді цього року. Однак, судячи з усього, глава Tesla недооцінив невдоволення місцевих жителів, які вже намагалися зупинити будівництво Gigafactory. Активісти заявили, що не задоволені екологічною аргументацією Tesla і позицією міністерства навколишнього середовища Німеччини.

Нова онлайн-консультація для жителів Грюнхайде, де базується завод, відбудеться в період з 2 по 22 листопада. Повторний процес буде доступний тільки для тих, хто не погодився c документами, що описують вплив Tesla на навколишнє середовище, у минулий раз. При цьому важливо відзначити, що відповідні регулятори вже перевірили підприємство - незалежно від результатів консультації та нових протестів, Tesla отримає право на виробництво електромобілів і акумуляторних блоків на території Німеччини.

Таким чином, новий раунд консультацій потрібен, щоб звести до мінімуму ймовірність судового позову та убезпечити виробництво від припинення роботи за рішенням суду, що може затягнути процес врегулювання у всіх інстанціях на місяці. Щоправда, немає ніяких гарантій, що цей раунд пояснень з незадоволеними сусідством з фабрикою місцевими жителями стане останнім - Tesla і влада Німеччини провели їх уже не менше п'яти в цьому році, але розв'язати всі питання поки не виходить.

Основний завод Tesla в Німеччині буде відповідати за серійне виробництво електричних кросоверів Model Y для європейського ринку. А заводу, що будується поруч на тому же майданчику, забезпечить машини акумуляторами - комплекс буде випускати не менше 500 тис. батарейних блоків в рік, а його річна потужність складе 50 ГВт * год. За цими показниками Tesla Gigafactory обходить будь-який автомобільний завод на території Європи.

Раніше повідомлялося, що Tesla отримала рекордний прибуток за третій квартал 2021 року на тлі дефіциту чіпів - 1,6 млрд долларів

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое