RSS
Новости
5 ноября 2021, 19:20
В ЄС пояснили критерії, за якими газові станції можуть називатися екологічними
Європейська комісія може визнати інвестиції в газові та атомні електростанції як «зелені» інвестиції при дотриманні певних умов, включивши їх у «зелену» таксономію ЄС – класифікацію стійких видів діяльності для інвесторів, повідомляє агентство Montel.

Пропонується, що як перехідні заходи (transitional activity) кваліфікуватимуться газові електростанції, якщо їх прямі викиди парникових газів будуть меншими за 340 г CO2 на кВт⋅год, а річні — менше ніж 700 кг CO2 на кВт. Норма річних викидів вважається рівною роботі станції з прямою емісією 100 г CO2 на кВт·год протягом 7 тис. годин, наприклад, як резерв для відновлюваних джерел енергії.

Високоефективні газові станції комбінованого виробництва електроенергії та тепла/охолодження, введені до кінця 2030 року, повинні викидати менше 250-270 г CO2/кВт·год. Вони також мають продемонструвати 10%-відсоткову економію палива в порівнянні з окремим виробництвом тепла та електроенергії.

Усі стандартні або комбіновані теплоелектростанції на газі або рідкому паливі з емісією протягом життєвого циклу менше 100 г CO2/кВт⋅год будуть вважатися екологічно чистими без будь-яких тимчасових обмежень. Такими можуть бути блоки, що працюють на водні (низьковуглецевому або одержуваному з відновлюваних джерел) або на природному газі з технологіями уловлювання та зберігання СО2.

Montel зазначає, що ініціатива не передбачає якихось конкретних критеріїв для атомної енергетики. У проекті документа об'єкти галузі поділяються на п'ять напрямків: експлуатація атомних електростанцій, зберігання та поховання відходів, видобуток та переробка палива, переробка відпрацьованого ядерного палива та експлуатація високоефективних атомних теплоелектростанцій.

Раніше повідомлялося, що система управління відходами вирішить проблеми екології та енергонезалежності

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое