RSS
Тренды
10 декабря 2021, 09:30
Вартість зеленого водню може знизитись до 1 долару за кілограм вже у 2030 році
Зелений водень отримують у результаті електролізу води з використанням відновлюваних джерел енергії. Сьогодні він займає крихітну частку на світовому енергетичному ринку та вважається неконкурентоспроможним проти альтернатив, вироблених з урахуванням викопного палива. Проте інвестори роблять ставку на довгостроковий потенціал зеленого водню.

Експерти з Wood Mackenzie (WoodMac) приготували звіт «Вартість водню 2021: підготовка до масштабування». З грудня 2020 року портфель водневих проєктів виріс у 7 разів, підрахували автори. Сьогодні в їхній базі понад 560 низьковуглецевих водневих проєктів із загальною потужністю мінімум 180 ГВт. Втім, більшість з них перебувають на стадії розробки.

На діаграмі показано, скільки (і якого) водню може бути зроблено під час реалізації цих проєктів:

 

Швидко зростають потужності з виробництва електролізерів. До 2019 року вони складали лише 200 МВт. До середини 2021 року вони зросли до 6,3 ГВт, лише у першому кварталі додалося 1,3 ГВт.

Сьогодні все нові виробники електролізерів декларують плани створення фабрик водню. Ohmium, Clean Power Hydrogen, Green Hydrogen Systems, Sunfire та FFI оголосили про створення великих заводів, приєднавшись до Cummins, Haldor Topsoe, ITM, Nel, McPhy, Siemens, Thyssenkrupp та Plug Power.

Вартість електролізних установок швидко падає. Woodmac очікує суттєвого зниження капітальних витрат на електролізери до 2025 року. Це зумовлено низкою факторів, включаючи економію на масштабі, появу нових гравців ринку, велику автоматизацію та «підвищену модульність».

Зниження витрат на твердооксидні електролізери буде найбільшим у наступні 6-8 років; але і вартість лужних та PEM електролізерів, за прогнозами, впаде на 35-50% до 2025 року.

Зниження капітальних витрат допоможе знизити вартість виробництва водню. У поєднанні з низькими цінами договорів на купівлю електроенергії з ​ВДЕ та хорошими коефіцієнтами використання потужності на ринках, ймовірність появи конкурентоспроможного зеленого водню починає зростати

Сьогодні світ пристосовується до високих цін на сировинні товари за умов зростання попиту на енергію. Тому економіка синього, сірого та коричневого водню стала менш привабливою, ніж рік тому (хоча портфель проєктів із виробництва синього водню також зростає).

На думку експертів WoodMac, до 2030 року зелений водень буде конкурентоспроможним на 12 ринках. У Саудівській Аравії, наприклад, відзначаються рекордно низькі ціни на відновлювану електроенергію і можна забезпечити високий відсоток утилізації потужностей, до 2030 року вартість зеленого водню цілком може бути нижчою за один долар за кілограм. А в більшості країн вона може опуститися нижче за два долари за кілограм.

Раніше повідомлялося про водень, сфери застосування та його сертифікацію в ЄС

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!