RSS
Новости
24 декабря 2021, 09:55
Lightsource bp та Dourogas мають намір побудувати вісім заводів з видобутку «зеленого» водню в Португалії
Компанія Lightsource bp, яка займається сонячними енергетичними проєктами, досягла з португальським партнером Dourogas угоди про співпрацю в декількох проєктах, пов'язаних із «зеленою» водневою енергетикою. Lightsource bp, половина якої належить вуглеводневому гіганту BP, заявила, що компанії "вивчать потенціал восьми зелених водневих заводів".

Очікується, що в результаті співпраці електрика, одержана Lightsource bp із сонячної енергії, використовуватиметься для живлення системи електролізу, розробленої Dourogas. При цьому отриманий «зелений» водень можна буде транспортувати безпосередньо португальською газотранспортною мережею без її перебудови. Перший спільний проєкт компаній отримав грант у розмірі 5,65 млн доларів із виділеного на Португалію фонду ЄС.

Водень, що має широкий спектр застосування, може проводитись декількома способами, одним з яких є електроліз - розщеплення води. Електрика, що використовується для цього, буде поставлятися з відновлюваних джерел. Саме тому такий водень називають «зеленим», із кольором самого газу ця назва не має нічого спільного. За словами глави Lightsource bp у Португалії Мігеля Лобо, компанія завжди вірила у значення сонячної енергії як життєво важливий елемент декарбонізації.

Крім того, водень можна без особливих проблем зберігати та транспортувати. За словами голови італійської компанії Snam Марко Альвера , “просто зараз ви включаєте ваш обігрівач в Італії й газ тече прямо з Сибіру, ​​по трубах. Завтра ми отримаємо водень, виготовлений у Північній Африці, у Північному морі, за допомогою ресурсів сонця та вітру. І цей водень може подорожувати теперішнім трубопроводом”.

Хоча у світі спостерігається ажіотаж, пов'язаний із «зеленим» воднем, поки що для виробництва цього газу в переважній більшості випадків використовуються звичайні природні вуглеводні, а керівники бізнесів говорять про численні проблеми, пов'язані з новим сектором ринку. Наприклад, за даними CNBC, у жовтні глава Siemens Energy Крістіан Брух заявив, що поки що комерційне застосування «зеленого» водню неможливе.

Раніше повідомлялося, що виробник електролізерів обіцяє, що зелений водень буде коштувати  долар за кілограм вже до 2025 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: 3dnews.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое