RSS
Новости
31 декабря 2021, 11:55
Конституційний суд Словаччини задовольнив скарги Нафтогазу у справі Italia Ukraina Gas
Конституційний суд Словаччини задовольнив скарги НАК "Нафтогаз України" стосовно порушення прав останньої на справедливий суд, і визнав, що Нафтогаз поніс необґрунтовані витрати в межах виконавчого провадження на території Словацької Республіки у спорі з компанією Italia Ukraina Gas (IUGAS).

"Рішення Конституційного суду Словаччини на користь Нафтогазу набрало законної сили та не підлягає оскарженню. Цим рішенням Конституційний суд Словаччини скасував рішення Районного суду Братислави II щодо зобов’язання Нафтогазу відшкодувати витрати на стверджуване зберігання газу у розмірі більше ніж 11,5 млн євро. Таким чином, Районний суд Братислави II зобов’язаний повторно розглянути скарги Нафтогазу щодо незаконного та недобросовісного нарахування виконавчих витрат, враховуючи позицію Конституційного суду Словаччини", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що мова йде про виконавче провадження, яке здійснювалося у Словаччині із 2017-го року за ініціативою компанії Italia Ukraina Gas S.p.a. (IUGAS) та її правонаступника за вимогами до Нафтогазу - угорської компанії Trameta kft - з метою стягнення з НАКу штрафу у розмірі 12,7 млн доларів та процентів за остаточним рішенням Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма від 19 грудня 2012 року. В межах примусового виконання арбітражного рішення словацький судовий виконавець заарештовував природний газ Нафтогазу, який імпортувався через територію Словаччини.

У НАКу підкреслили, що численні зловживання словацького судового виконавця в межах виконавчого провадження призвели до штучного утворення та накопичення заборгованості Нафтогазу в розмірі близько 22 млн євро за, начебто, зберігання раніше заарештованого природного газу. При цьому ані судовим виконавцем, ані компанією-зберігачем не було надано жодних документальних підтверджень факту та вартості зберігання заарештованого газу Нафтогазу.

"Юристи Нафтогазу підготували заяву до Районного суду Братислави II з клопотанням про повторний розгляд питання обґрунтованості та законності витрат на зберігання газу, та подадуть його найближчим часом. Відповідно до словацького законодавства, під час перегляду скарги Нафтогазу Районний суд Братислави II буде зобов’язаний дотримуватися позиції Конституційного суду Словаччини", - повідомляють у Нафтогазі.

Rомпанія Italia Ukraina Gas у 2008 році звинуватила Нафтогаз у невиконанні контракту на постачання газу від 2003 року. У 2013 році Стокгольмський арбітраж зобов’язав Нафтогаз виконати контракт і поставити позивачу 13,1 млрд кубометрів газу за цінами 2003 року.

Раніше повідомлялося, що "Яготинське" може зупинити виробництво через ціни на газ

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrinform.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое