RSS
Новости
21 января, 10:10
В “Енергоатомі” приховали розкрадання на Централізованому сховищі ядерного палива – ЗМІ
Журналісти отримали у своє розпорядження аудіозапис наради в кабінеті високопосадовця державного підприємства "Енергоатому", на якому чиновники нібито обговорюють, як приховати зрив будівництва стратегічного об’єкту на Чорнобильській АЕС.

На аудіозаписі чути, як присутні обговорюють можливе пояснення зникнення коштів на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Чорнобилі. 

Журналісти стверджують, що керівники державного "Енергоатому", яких призначили за каденції президента Володимира Зеленського, обрали виконавця будівництва без проведення тендеру. За їхніми словами, менеджмент уклав непублічний договір на 422 мільйони гривень із фірмою "КВР".

Журналісти з’ясували, що впродовж 2021 року "Енергоатом" непублічно перерахував цій фірмі вже понад 1 мільярд гривень, проте сам об’єкт, який компанія зобов’язалася збудувати, досі не ввели в експлуатацію. Натомість, керівництво державної компанії не надало на запит журналістів ані сам договір, ані кошторис передбачених ним витрат.

Журналісти проаналізували отриманий аудіозапис зустрічі в "Енергоатомі" та порівняли з іншими фактами та подіями того часу, що дозволяє із високою вірогідністю говорити про його автентичність. 

За їхньою оцінкою, ця розмова відбулася 28 грудня 2020 року. На зустрічі були присутні представники приватних підрядників та субпідрядників, які й освоювали кошти держбюджету на будівництво об’єкту на ЧАЕС.

З аудіозапису випливає, що на зустрічі пропонували приховати корупцію через фіктивні кошториси про оплату за старі контракти, або ж утворити непублічну закупівлю з новим підрядником.

Ані чинне керівництво "Енергоатому", ані керівники, які очолювали орган у момент розмови, не надали журналістам коментарів на момент виходу матеріалу. Зокрема, на момент розмови віце-президентом "Енергоатому" був чинний міністр енергетики Герман Галущенко.

Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива у Чорнобилі є стратегічно важливим об’єктом для України. До 2021 року Україні доводилося сплачувати щорічно від 150 до 200 мільйонів доларів за утилізацію ядерного палива.

На початку 2000-х українська влада вирішила побудувати власне Централізоване сховище. Лише у 2017 році "Енергоатом" почав будівництво, але введення в експлуатацію постійно переносили. Остання дата здачі об’єкта в експлуатацію, яку озвучило керівництво – березень 2022-го року.

Раніше повідомлялося, що Держінспекція ядерного регулювання проінспектує Централізоване сховище ядерного палива


Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: epravda.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!