RSS
Новости
11 февраля, 10:12
Нідерланди оголосили про досягнення кліматичної мети зі скорочення викидів
У Нідерландах викиди парникових газів у 2020 році були на 25,5% нижче, ніж у 1990 році. Про це свідчать остаточні дані, опубліковані Статистичним управлінням країни.

Згідно з кліматичною метою поставленою перед урядом Нідерландів, викиди CO2 та інших газів, що сприяють глобальному потеплінню, повинні бути скорочені, як мінімум, на 25% до 2020 року. Верховний суд ухвалив це рішення наприкінці 2019 року у справі, яку порушила організація зі сталого розвитку Urgenda.

Суди нижчої інстанції раніше задовольнили позов, але держава продовжувала судові розгляди аж до вищої інстанції. «Наука ясно дала зрозуміти, що зміна клімату несе в собі небезпеку. Це також може серйозно вплинути на право жителів Нідерландів на життя і благополуччя».

Остаточна реєстрація викидів показала, що мета була досягнута. В цілому викиди у 2020 році були на 8,8% нижче, ніж у 2019 році. Це зниження частково пов'язане з різким скороченням використання вугілля. Електростанції, що працюють на вугіллі, є основними джерелами викидів CO2. Фахівці відзначають, що 2020 рік був відносно теплим, тому природного газу для опалення було потрібно менше.

Коронавірусні заходи також зіграли «обмежуючу» роль. Викиди від промисловості були приблизно такими ж, як і роком раніше, але викиди від дорожнього руху знизилися на 15%. За даними Статистичного управління Нідерландів, це зниження пов'язане з рекомендацією залишатися вдома якомога довше.

Обсяги викидів повинні продовжувати знижуватися у найближчі роки. Закон про клімат передбачає, що до 2030 року зниження повинно скласти не менше 49% у порівнянні з 1990 роком. Кабінет збирається збільшити цей показник до 55%.

Попередні дані Статистичного управління Нідерландів (CBS) показали в грудні минулого року, що в перші три квартали було викинуто приблизно на 3 відсотки більше парникових газів, ніж у 2020 році. Попередні дані за четвертий квартал з'являться в середині березня.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!