RSS
Новости
18 февраля 2022, 10:14
ГарПок на УЄБ продав електроенергію на 21% дешевше за ринкові показники
ДП «Гарантований покупець» 14 лютого продав на біржі 205 тисяч МВт·г електроенергії на 444 млн грн (без ПДВ) - на 21% дешевше за ринкові показники.

Під час аукціону лоти продажів були укрупнені, що відсікло дрібних трейдерів. Реалізація електроенергії проходила за двосторонніми договорами по 2 170 грн за МВт·г. Позначений період постачання до 28 лютого.

За даними біржі, місячні індекси ринку двосторонніх договорів у лютому становлять 2636 грн за МВт·г. Таким чином, «Гарантований покупець» продав електроенергію дешевшу на 466 грн за МВт·г або на 21% від ринкових показників. А втрати від угоди можна оцінити у 95 млн гривень.

Позиція Д.Трейдінг 

Д.Трейдінг вкотре наголошує, що купує електроенергію виключно на конкурентних прозорих умовах за цінами, визначеними балансом попиту та пропозиції на організованих сегментах ринку е/е.

ДП «Гарантований покупець» провело відкритий аукціон, на участь в якому могли подати заявки усі бажаючі учасники ринку.

За результатами цього аукціону чітко видно, що ціна реалізації ресурсу Гарантованим покупцем склала 2170 грн/МВтг, що приблизно на 10% вище поточних спотових цін в Україні і майже в 15 разів вища тої ціни, по якій Гарантований покупець придбав е/е в Енергоатома (150 грн/МВтг).

Також звертаємо увагу, що в умовах значної волатильності ринку практично всі його учасники у своїх торгових стратегіях орієнтуються на ціни на ринку «на добу наперед», як такому, що максимально точно і реально відображає актуальну ситуацію на ринку і поточну цінову кон’юнктуру.

Раніше повідомлялося, що Міненерго запропонувало обмежити обсяги продажу електроенергії на РДН

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое