RSS
Новости
18 февраля 2022, 21:42
Водень може забезпечити 24% енергобалансу ЄС до 2050 року, – дослідження
У звіті консорціум Ready4H2, що об’єднує газорозподільні компанії з 16 країн Європи та України, зазначено, що ключова роль в розвитку споживання водню належить газорозподільним мережам.

В дослідженні підкреслено, що 1,1 млн км газової трубопровідної інфраструктури країн ЄС зможе працювати на "чистому" водні, що становить понад 96% мереж членів альянсу.

Згідно звіту Ready4H2, перевагою газової інфраструктуру при переході на використання водню, є її надійність, що дозволяє забезпечувати енергоносієм споживачів в найхолодніші зими.

Використання потужностей газорозпоідльних систем для доставки "зеленого" водню та метану дозволить зменшити загальні витрати на інфраструктуру в рамках декарбонізації Європи.

При формуванні звіту використані дані від членів консорціуму, а також досліджень , що проводяться в рамках водневого проєкту РГК. Українська компанія є єдиним членом Ready4H2, з країни, що не входить до ЄС.

"У сценарії декарбонізації, що передбачає використання значних обсягів "чистого" водню та метану, потреба в інвестиціях у комбіновану енергетичну та газову інфраструктуру зменшується на третину, тобто на 41 млрд євро на рік", – повідомляється у звіті.

З іншого боку, використання місцевих газорозподільних систем, до яких підключено 99% промислових кінцевих споживачів у ЄС, сприятимуть формуванню водневих магістральних трубопроводів. Це, у свою чергу, "приведе до конкурентного ринку водню в Європі та зниження вартості його споживання", наголошується в документі.

Відповідно до нього, "зелений" водень і метан можуть стати джерелами безперервного постачання "чистої" електроенергії, тоді як вітрова та сонячна енергетика є непостійними, оскільки залежні від погоди.

Аналітики відзначили, що європейські підземні сховища, підключені до газових мереж, можуть забезпечувати потреби європейців у природному газі протягом трьох місяців, в той час як акумулятори електроенергії – лише один день.

Нагадаємо, водневий проєкт РГК програма підготовки газорозподільних систем до доставки споживачам водню та інших "зелених" синтетичних газів. Проєкт діє з 2020 року, коли були створені 5 спецполігонів РГК для водневих випробувань газових мереж і обладнання. Науковими партнерами проєкту є вісім наукових установ, в тому числі НАНУ. Європейський консорціум Ready4H2 включив водневий проєкт РГК до сімки провідних проєктів із дослідження розподілу газоводневих сумішей.

Раніше повідомлялося, що Виробники обіцяють різке зниження цін на електролізери та зелений водень

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: biz.censor.net.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое