RSS
Новости
23 февраля 2022, 12:00
Вуглецевий слід сонячних модулів та сонячної енергетики
Китайська компанія JinkoSolar, один з найбільших виробників сонячних модулів у світі, оголосила, що її монокристалічні панелі TOPCon N-типу Tiger Neo Bifacial BDV 570 (144 осередків) та Tiger Neo Bifacial BDV 610 (156 осередків) були офіційно сертифіковані. конкурентоспроможні показники низького вуглецевого сліду (CERTISOLIS — єдина лабораторія у Франції, яка сертифікує енергетичні характеристики фотоелектричних продуктів, є дочірнім спільним підприємством CSTB (Науково-технічний центр будівництва) та LNE (Національна метрологічна та випробувальна лабораторія)).

У Франції для участі у конкурсних відборах допускаються лише сертифіковані CERTISOLIS сонячні модулі, що мають вуглецевий слід 750 кг СО2 на кіловат (кВт). Схожі вимоги діють у Південній Кореї. 

Значення вуглецевого сліду для вищезгаданих панелей JinkoSolar склали 448 і 450 кг CO2/кВт. 

Французькі правила вимагають оцінки вуглецевого сліду у виробництві сонячних модулів на одиницю потужності (кіловат). При порівнянні різних технологій генерації розглядаються викиди протягом життєвого циклу на одиницю електроенергії, що виробляється (кіловат-година).

Відповідно до доповіді МГЕЗК (2014), питомі викиди такі:

Минулого року "Економічна комісія ООН для Європи" (United Nations Economic Commission for Europe) випустила доповідь про викиди різних технологій генерації (Life Cycle Assessment of Electricity Generation Options). У ньому наводяться такі відомості:

Зазначимо, що рівень цієї роботи невисокий, розрахунки ґрунтуються на старих чи невірних передумовах.

Переведемо опубліковані дані з модулів JinkoSolar у викиди на кіловат-годину.

Візьмемо (консервативно) термін служби 25 років, КІУМ 16,1% (середній у світі показник, за даними IRENA) та отримаємо викиди у виробництві (в розрахунку на життєвий цикл) 12,8 г СО2 на кіловат-годину. Відповідно до великої наукової літератури, більшість енергетичних витрат життєвого циклу сонячної електростанції посідає стадію виробництва сонячних модулів, включаючи, зрозуміло, видобуток вихідної сировини. На інші стадії разом узяті – будівництво, експлуатація, демонтаж та утилізація – менша частина.

Якщо ми (дуже консервативно) припустимо, що викиди решти стадій життєвого циклу (будівництво, експлуатація, демонтаж та утилізація) складуть половину від сукупних, ми отримаємо 25,5 грам на кіловат-годину загалом. Якщо третина (консервативно), то 19,1 г. 

Деградацію модулів ми не враховували для простоти розрахунку, вона вплине на загальний результат.

Раніше повідомлялося, що виробник сонячних модулів першим у галузі запропонував 40-річну гарантію на свій продукт

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое