RSS
Тренды
6 апреля, 14:14
Вітроенергетика: підсумки розвитку у 2021 році та прогноз до 2026 р.
Глобальна вітроенергетична рада (GWEC) опублікувала звіт про розвиток галузі у 2021 році, що містить прогноз на найближче майбутнє.

За версією Ради, минулого року у світі було введено в дію вітрові електростанції загальною потужністю 93,6 ГВт, приблизно стільки ж, скільки у 2020 році.

Встановлена ​​потужність вітрової енергетики у світі за підсумками минулого року становила 837 ГВт.

Підкреслимо, за два останні роки вітроенергетика зробила потужний стрибок, перейшла на новий рівень, що видно на наведеному вище графіку. До 2019 року включно річний приріст потужностей ніколи не перевищував 65 ГВт.

При цьому в 2021 році було відзначено, так би мовити, «якісніше» зростання, ніж у 2020-му, в якому більшу частину нових глобальних потужностей встановив Китай. Минулого року і КНР, і США (другий за розмірами ринок) додали трохи менше наземних потужностей, а на інших ринках — у Європі, Латинській Америці, Африці, на Близькому Сході — було відзначено рекордні досягнення. Іншими словами, спостерігається більш рівномірне зростання вітроенергетики по всій земній кулі, хоча КНР, звичайно, все одно домінує.

2021 року офшорна вітроенергетика зросла на 21,1 ГВт — небачений досі річний показник. 80% цих потужностей збудував Китай. Загальна встановлена ​​потужність морських вітрових електростанцій у світі становила 57 ГВт (7% встановленої потужності вітроенергетики).

GWEC прогнозує, що в найближчі п'ять років галузь зростатиме із середньорічним (CAGR) темпом 6,6%, і в період 2022-2026 років у світі побудують ще 557 ГВт вітрових електростанцій, тобто на рік запроваджуватиметься в середньому понад 110 ГВт.

Офшорна вітроенергетика зростатиме випереджальними темпами.

Незважаючи на високі темпи розвитку, поточні та прогнозні, вони є недостатніми для досягнення кліматичних цілей (нульового балансу викидів) у глобальному масштабі, вважає GWEC. Це показано на наступному графіку:

Раніше повідомлялося, що Італія будує першу морську вітроелектростанцію для відмови від російського газу

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!