RSS
Новости
13 апреля, 12:55
Чеська АЕС відмовилась від палива з РФ
Із 2024 року ядерні тепловидільні збірки для чеської атомної електростанції у Темеліні поставлятимуть американська компанія Westinghouse і французька Framatome, вони замінять паливо від "ТВЕЛ" держкорпорації "Росатом". Про це повідомив речник конгломерату енергетичних компаній ČEZ Ладислав Кржиж.

Зазначається, що ČEZ оголосив тендер 2 роки тому, участь у ньому взяли компанії Framatome, Westinghouse і "ТВЕЛ".

"Для диверсифікації було остаточно обрано двох постачальників, щоб група ČEZ надійно забезпечувала безперебійне постачання паливних елементів для реакторів АЕС "Темелін" у майбутньому і таким чином мінімізувала ризики можливого перебою в постачаннях", – сказав Кржиж.

Постачання від Westinghouse і Framatome заплановані орієнтовно на 15 років.

Водночас для другої чеської АЕС – "Дуковани" – паливо постачає російська "ТВЕЛ", контракт підписаний "до кінця роботи станції". Альтернативні варіанти знайти навряд чи вдасться, оскільки ніхто більше не виробляє паливо для реакторів VVER 440 мегаватів, які встановлені на цій АЕС. За інформацією ЗМІ, після повномасштабного російського вторгнення в Україну паливо доставляли з РФ до Чехії літаками як виняток із санкцій. 

Раніше повідомлялося, що Польща може самостійно запровадити ембарго на російські нафту та газ, якщо ЄС не прийме таке рішення

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: biz.censor.net.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!