RSS
Новости
15 апреля, 10:51
У зоні бойових дій перебувають активи відновлюваної енергетики на 5,5 мільярда доларів - Міненерго
Вартість активів відновлюваної енергетики, розташованих у зоні бойових дій, перевищує 5,5 мільярда доларів. Про це повідомив заступник міністра енергетики з питань євроінтеграції Ярослав Демченков.

"За підрахунками, зараз у зоні бойових дій перебувають активи на суму понад 5,5 млрд доларів і ще майже 4 млрд доларів інвестицій під знаком питання у сусідніх областях. Вже є значні збитки відновлюваної енергетики", - сказав Демченков.

За його словами, вітрові електростанції виробили утричі менше енергії порівняно з аналогічним періодом 2021 року. Генерація сонячних електростанцій знизилася на 40%.

Заступник міністра підкреслив, що до повномасштабної війни безвуглецева енергетика займала 70% енергобалансу України. Зараз енергосистема працює за рахунок атомної та теплової генерації.

"Пріоритет воєнного часу полягає насамперед в тому, щоб наші громадяни отримали доступну електроенергію. Ми розуміємо, що люди перебувають у бомбосховищах - без води, світла, гарячої їжі. І не зможуть все це мати без електроенергії", - зазначив Демченков.

Він зауважив, що надалі ставка у розвитку української електроенергетики робитиметься на атомну генерацію та ВДЕ.

За даними Української асоціації відновлюваної енергетики, половина потужностей "зеленої" енергетики України перебуває під загрозою знищення через розв'язану Росією війну.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrinform.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!