RSS
Новости
20 апреля 2022, 10:25
Регулятор відновив прямий зв'язок із ЧАЕС, гендиректор МАГАТЕ планує відвідати її до кінця квітня
Україна повідомила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) у вівторок про відновлення прямого зв'язку між Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) та Чорнобильською атомною електростанцією (ЧАЕС) після втрати його 10 березня в результаті тимчасової окупації станції російськими військами.

"Це дуже хороша новина, що регулюючий орган тепер може безпосередньо зв'язуватися зі станцією, коли це необхідно", - цитують у щоденному зведенні МАГАТЕ слова генерального директора агентства Рафаеля Маріано Гроссі.

За його словами, надійний зв'язок із регулятором — один із семи обов'язкових стовпів ядерної безпеки, які він позначив на початку війни в Україні.

МАГАТЕ нагадала, що російські війська захопили Чорнобильську АЕС 24 лютого і утримували її протягом п'яти тижнів, перш ніж відступити 31 березня, а ДІЯРУ з 10 березня отримувала інформацію про ситуацію на станції через її найвище зовнішнє керівництво.

У зведенні також йдеться, що Росія має намір наприкінці цього місяця очолити місію експертів МАГАТЕ на Чорнобильський майданчик для дотримання ядерної безпеки та радіологічної оцінки, доставки туди життєво важливого обладнання та ремонту систем віддаленого гарантійного моніторингу агентства.

Як повідомлялося раніше, ЦСВЯП не пошкоджене та готове прийняти паливо після війни

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое